Stručný příběh žen v umění - Průvodce klíčovými hnutími, průlomy, díly a tématy

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisTato kniha představuje některá umělecká díla vytvořená ženami od renesance až po současnost. Na jejich díla pohlíží skrze umělecká hnutí, konkrétní dí…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 399 Kč - SLEVA
Cena s DPH
359
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGrada Publishing
ISBN9788027112555
EAN9788027112555
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr155x217 mm
Vazbavázaná
Počet stran224

Bližší informace o knize "Stručný příběh žen v umění - Průvodce klíčovými hnutími, průlomy, díly a tématy"

Tato kniha představuje některá umělecká díla vytvořená ženami od renesance až po současnost. Na jejich díla pohlíží skrze umělecká hnutí, konkrétní díla, témata a důležité okamžiky. Jedinečný formát knihy umožňuje vše osvětlit a propojit křížovými odkazy. Oslavuje oddanost žen umění a úspěchy, přitom uvažuje o jejich významu a zasazuje jejich práci d Stručný příběh žen v umění - Průvodce klíčovými hnutími, průlomy, díly a tématy, autor Susie Hodgeová.


Anotace knihy " Stručný příběh žen v umění - Průvodce klíčovými hnutími, průlomy, díly a tématy, autor Susie Hodgeová"

o kontextu. Stručný příběh umělkyň vypráví celou historii – od průlomů, které ženy učinily při prosazování rovnosti s mužskými umělci, přes důležité příspěvky k jinak muži ovládaným uměleckým hnutím i zapomenuté umělkyně, které jsou nyní znovu objevovány. Kniha je přístupná, stručná, bohatě ilustrovaná, odhaluje spojení mezi různými obdobími, umělci a styly a oslavuje úspěchy, kterých umělkyně dosáhly. Najdete v něm hlavní myšlenky a stavby duchovních otců moderní architektury jako Antoni Gaudí, Frank Lloyd Wright, Adolf Loos, Ludwig Mies van der Rohe, Le Corbusier a Louis Kahn, až po dílo současnějších architektů jako Oscar Niemeyer, Kenzó Tange, Alison a Peter Smithsonovi, Frank Gehry, Norman Foster, Renzo Piano, Rem Koolhaas, Daniel Libeskind, Zaha Hadid a mnohých dalších..
Grada Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz