Jak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisOriginální pohled na události roku 1989 včetně těch listopadových nabízí nová knížka z produkce TIC BRNO s názvem Jak to ruplo. Je sice určena předevš…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
358
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTIC Brno
ISBN978-80-88313-11-3
EAN9788088313113
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.35 Kg
Rozměr230x320 cm
Vazbabrožovaná
Počet stran95

Bližší informace o knize "Jak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně"

Originální pohled na události roku 1989 včetně těch listopadových nabízí nová knížka z produkce TIC BRNO s názvem Jak to ruplo. Je sice určena především dětem a mladším ročníkům, které sametovou revoluci nezažily, ale na své si přijdou také jejich rodiče a všichni ti, kteří uvítají neotřelý pohled na historické události neodpovídající tomu, co najdete v učebnicích. Kniha získala první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2019 v kategorii Učebnice. Jak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně, autor Michal Konečný.


Anotace knihy " Jak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně, autor Michal Konečný"

Vypravěč Leoš je obyčejný kluk. Chodí do páté třídy, je pionýrem a čas od času musí recitovat otravné básničky při komunistických výročích. Jednoho dne narazí na podivné tajemství, o kterém s ním nechce nikdo mluvit. Leoš se rozhodne, že přijde rodinné záhadě na kloub. Během pátrání navštíví řadu míst v Brně a zažije podivuhodná dobrodružství. I když tomu ve smutném a špinavém městě zpočátku nic nenasvědčuje, rozluštění tajemství a také listopad 1989 se nezadržitelně blíží…Publikaci pro děti a mládež vydal TIC BRNO k příležitosti výročí 30 let od sametové revoluce. Historik Michal Konečný v ní ve spolupráci s ilustrátorkou Barborou Strakovou s nadhledem sobě vlastním popisuje dobu, kdy (s)končil komunismus a začala demokracie. Jednalo se o společensky překotné časy, ve kterých dětský hrdina Leoš odhaluje rodinné tajemství a během toho „to rupne“. Nejen v Brně, ale i v celém tehdejším Československu.


Kniha je plná obrázků, dobových fotografií, šifer s nečekanou pointou a doplněná je zajímavou mapou města. Spolu s Leošem si v ní čtenáři mohou zarecitovat Majakovského, navštívit brněnské výstaviště, ochutnat jídlo v bulharské restauraci Jalta, na stojáka vypít sodovku ve Sputniku nebo utíkat před příslušníky veřejné bezpečnosti na nedovolené burze gramofonových desek u Janáčkova divadla.


Netradiční brněnský průvodce normalizační realitou Jak to ruplo navazuje na úspěšného předchůdce Frčíme Brnem, jenž dětem představil prvorepublikové Brno. K dostání je v infocentrech a e-shopu TIC BRNO..
TIC Brno

Obsah knihy: Jak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně

Jak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně - examplesJak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně - examplesJak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně - examplesJak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně - examplesJak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně - examplesJak to ruplo - Knížka o mém listopadu 89 v Brně - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz