Brno stalinistické

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPokračování úspěšné publikace Brno nacistické. Alexandr Brummer a Michal Konečný zavedou čtenáře do dalšího temného období dějin jihomoravské metropol…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 289 Kč - SLEVA
Cena s DPH
246
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHost
ISBN978-80-7491-478-2
EAN9788074914782
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.36 Kg
Rozměr181x290 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran288

Bližší informace o knize "Brno stalinistické"

Pokračování úspěšné publikace Brno nacistické. Alexandr Brummer a Michal Konečný zavedou čtenáře do dalšího temného období dějin jihomoravské metropole, do období konce 40. a první poloviny 50. let, kdy ve městě, stejně jako ve zbytku republiky, zavládla tvrdá komunistická diktatura. Brno stalinistické, autor Alexandr Brummer Michal Konečný.


Anotace knihy " Brno stalinistické, autor Alexandr Brummer Michal Konečný"

Podobně jako v případě průvodce Brnem protektorátním se kniha bude věnovat místům spojeným s totalitou, perzekucí jednotlivých skupin obyvatelstva, prostranstvím, na nichž se dávala okázale najevo oficialita režimu nebo i komunisty tolik vyzdvihovaným závodům a továrnám. Stranou samozřejmě nezůstanou ani místa spojená se vzděláním, kulturou, správnou města nebo trávením volného času. Ukáže, že šlo období velmi temné, ale současně v mnoha ohledech velmi optimistické, naplněné autentickým budovatelským nadšením. Co do koncepce kniha naváže na osvědčenou kombinaci. Půjde tedy opět o průvodce po místech či budovách s vlastní autentickou minulostí, ale také po fenoménech a osudech lidí s nimi spojených..
Host

Obsah knihy: Brno stalinistické

Brno stalinistické - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz