Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy

Autor: Česky2020Moravská Galerie

Pojďte se společně s Josefem Šímou projít dějinami 20. století a nechat se unést jeho tvorbou do světa plného nápadů.

450 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 499 Kč - SLEVA

Název: Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy  ISBN: 978-80-7029-328-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070293289  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 104  Rozměr: 240x342 mm  Nakladatel: Moravská Galerie
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy, Silvie Šeborová (koncept, text, odborná redakce), Jiří Franta (ilustrace), Veronika Kopečková (grafická úprava)

_

20. století. Období plné zvratů v politice i v umění. První světová válka, druhá světová válka i studená válka přepisují všechny atlasy světa. Nejdříve je v módě abstrakce, pak se objeví dadaismus, surrealismus a spousta dalších směrů. Mezi tím vším proplouvá Josef Šíma, malíř, jehož láska k Pablu Picassovi zavála do Francie a láska k okouzlující ženě jej přiměla tam zůstat. V této knize se společně s dvěma středoškoláky potkáváme s Josefem Šímou v roce 1968 na vernisáži jeho výstavy v Paříži. Šímovo vyprávění před jednotlivými obrazy nás zavádí do malířova dětství, uvědomujeme si, co pro něj znamenala vědeckotechnická revoluce, v působivém komiksu vidíme Šímu s puškou v ruce v zákopech, doprovázíme jej na prvních krocích po pařížských bulvárech a sledujeme, jak se mu ve Francii daří (či nedaří). Zjišťujeme, co jej ovlivnilo, proč maloval vejce plující oblohou, proč měl rád starořecké báje a pověsti i proč se snažil zachytit světlo.

Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy