Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisPojďte se společně s Josefem Šímou projít dějinami 20. století a nechat se unést jeho tvorbou do světa plného nápadů.
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 499 Kč - SLEVA
Cena s DPH
459
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravská Galerie
ISBN978-80-7029-328-9
EAN9788070293289
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240x342 mm
Vazbavázaná
Počet stran104

Bližší informace o knize "Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy"

Pojďte se společně s Josefem Šímou projít dějinami 20. století a nechat se unést jeho tvorbou do světa plného nápadů. Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy, autor Silvie Šeborová (koncept, text, odborná redakce), Jiří Franta (ilustrace), Veronika Kopečková (grafická úprava).


Anotace knihy " Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy, autor Silvie Šeborová (koncept, text, odborná redakce), Jiří Franta (ilustrace), Veronika Kopečková (grafická úprava)"

_

20. století. Období plné zvratů v politice i v umění. První světová válka, druhá světová válka i studená válka přepisují všechny atlasy světa. Nejdříve je v módě abstrakce, pak se objeví dadaismus, surrealismus a spousta dalších směrů. Mezi tím vším proplouvá Josef Šíma, malíř, jehož láska k Pablu Picassovi zavála do Francie a láska k okouzlující ženě jej přiměla tam zůstat. V této knize se společně s dvěma středoškoláky potkáváme s Josefem Šímou v roce 1968 na vernisáži jeho výstavy v Paříži. Šímovo vyprávění před jednotlivými obrazy nás zavádí do malířova dětství, uvědomujeme si, co pro něj znamenala vědeckotechnická revoluce, v působivém komiksu vidíme Šímu s puškou v ruce v zákopech, doprovázíme jej na prvních krocích po pařížských bulvárech a sledujeme, jak se mu ve Francii daří (či nedaří). Zjišťujeme, co jej ovlivnilo, proč maloval vejce plující oblohou, proč měl rád starořecké báje a pověsti i proč se snažil zachytit světlo..
Moravská Galerie

Obsah knihy: Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy

Jak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy - examplesJak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy - examplesJak namalovat vejce - Příběh malíře Josefa Šímy - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz