Jak maminka vyprávěla o 20. století

Sleva 12%
Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKaždý večer se děti těší na maminčino vyprávění. Nečekají však klasické pohádky, ale kouzelné příběhy, které maminka zažívá při své práci. Rozhlasová …
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena249 Kč - SLEVA 12%
Cena s DPH
220
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVerzone
ISBN978-80-87971-24-6
EAN9788087971246
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.40 Kg
Rozměr205x280 mm
Vazbašitá, měkké desky
Počet stran56

Bližší informace o knize "Jak maminka vyprávěla o 20. století"

Každý večer se děti těší na maminčino vyprávění. Nečekají však klasické pohádky, ale kouzelné příběhy, které maminka zažívá při své práci. Rozhlasová reportérka se dostává na místa spjatá s historií naší země a dětem pak přibližuje významné historické události. V sedmi reportážních pohádkách Michaela Vetešková představuje milníky českých dějin 20. století – první světovou válku, vznik Československa, mobilizaci, únorový převrat či dění v roce 1968. Jak maminka vyprávěla o 20. století, autor Michaela Vetešková.


Anotace knihy " Jak maminka vyprávěla o 20. století, autor Michaela Vetešková"

Knihou prochází „vysvětlovníček“, v němž jsou stručně popsána fakta objevující se v pohádkách. Věnuje se osobnostem, například prezidentům Tomáši G. Masarykovi, Edvardu Benešovi, K. Gottwaldovi, i událostem, jako je podepsání mnichovské dohody, nebo institucím, včetně Českého rozhlasu.

Michaela Vetešková je rozhlasová novinářka a autorka pohádek a divadelních her. Jak maminka vyprávěla o 20. století je již třetí knihou reportážních pohádek (Jak maminka vylezla na strom, 2011, a Jak maminka vylezla na věž, 2012). Vyprávění vychází z reportáží natočených pro Český rozhlas. Myšlenka pohádek vznikla jako „omluvenka“ vlastním dětem za to, že jejich maminka hodně času věnuje své práci. Rozhodla se jim tedy vyprávět o místech, která navštívila, a o lidech, které potkala, formou přiměřenou jejich věku. Knihu ilustrovala Lenka Jasanská, autorka výtvarného doprovodu Himálajských pohádek, ProPánaKrále!, Dobrodince Bárucha aj.

Pro děti od 7 let.
Verzone

Obsah knihy: Jak maminka vyprávěla o 20. století

Jak maminka vyprávěla o 20. století - examplesJak maminka vyprávěla o 20. století - examplesJak maminka vyprávěla o 20. století - examplesJak maminka vyprávěla o 20. století - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz