H.U.D.B.A.

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisCo je hudba? Kde ji hledat? A jak ji lze tvořit? Za posledních sto let se dramaticky rozšířily možnosti, jak chápat a vytvářet hudbu. Svět hudby se pr…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelJana Kostelecká
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr205 x 205 mm
Vazbavázaná
Počet stran224
PřekladatelOndřej Blabolil

Bližší informace o knize "H.U.D.B.A."

Co je hudba? Kde ji hledat? A jak ji lze tvořit? Za posledních sto let se dramaticky rozšířily možnosti, jak chápat a vytvářet hudbu. Svět hudby se proměnil ve fascinující krajinu nepřeberného množství přístupů a jejich výsledků. Knížka H.U.D.B.A. představuje pestrý výběr příkladů, které demonstrují některé z těchto přístupů. H.U.D.B.A., autor Alexandra Mizielińska a Daniel Mizieliński.


Anotace knihy " H.U.D.B.A., autor Alexandra Mizielińska a Daniel Mizieliński"

A aby byl zážitek z objevování dokonalý, je kniha doprovázena stránkou poslechovnik.cz, aby si čtenář mohl pustit ukázku z práce každého ze zmíněných autorů.

Potkáte se nejen s činnými hudebníky, ale i s umělci a experimentátory se zvukem: s americkým skladatelem Johnem Cagem, který tvrdil, že "všechno je hudba", protože zvuky nejde rozdělit na více a méně hudební, s Markem Bainem, který pomocí speciálních přístrojů zaznamenává zvuky uvnitř konstrukcí staveb a pak je na koncertech přehrává, s Wolfgangem von Kempelem, který sestrojil mluvící stroj, s The Beatles coby autory, kteří jako první na desce zaznamenali kytarové vazby, či s Brianem Eno, příkladem toho, že hudebník nemusí nutně vystudovat hudební školu, aby ovlivnil vývoj hudby po celém světě.

Celkem se knížka H.U.D.B.A. zabývá přístupy 66 autorů a je tak skvělým startovním můstkem k bádání v nepřeberné krajině hudby. A to nejen pro děti!
www.poslechovnik.cz.
Jana Kostelecká

Obsah knihy: H.U.D.B.A.

H.U.D.B.A. - examplesH.U.D.B.A. - examplesH.U.D.B.A. - examplesH.U.D.B.A. - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz