Gagarinova věc

Autor
InformaceČesky, 2006
PopisDokonalá fikce i v Americe známého výtvarníka Jiřího Černického (jeho dílo je tam zastoupeno v mnoha prestižních galeriích) je doložena mnoha dokument…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
148
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMeander
ISBN9788086283456
EAN9788086283456
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.40 Kg
Rozměr210x148 mm
VazbaV2
Počet stran80

Bližší informace o knize "Gagarinova věc"

Dokonalá fikce i v Americe známého výtvarníka Jiřího Černického (jeho dílo je tam zastoupeno v mnoha prestižních galeriích) je doložena mnoha dokumentárními fotografiemi, a dokonce suchou restaurátorskou zprávou. Najde se ještě někdo, kdo v existenci »Gagarinovy věci« neuvěří? Umělecky vypravená knížka v typografii Marka Pistory vychází 12. dubna ke 45. výročí vstupu člověka do vesmíru. Gagarinova věc, autor Jiří Černický.


Anotace knihy " Gagarinova věc, autor Jiří Černický"

12. dubna 1961. Toto datum patří k nejvýznamnějším v dějinách lidstva. Vyvrcholily jím závody dvou supervelmocí v dobývání kosmu. A je až absurdní, jak málo se o tak významné události dnes ví a jakým tajnůstkařením je dosud opředena.

Když Gagarin po návratu z vesmíru přistál nouzově v poušti kdesi v Kazachstánu, v troskách kabiny jeho lodi se našel záhadný předmět, který v ní před startem nebyl. Byla to jakási tyč se světelným svazkem zářivě zlatých vláken a (jak vědci po zevrubnějším bádání zjistili) zdroj neuvěřitelně silné energie.

Moskva si po léta se záhadnou »Gagarinovou věcí« nedokázala poradit, a tak ji nakonec Chruščev předal jako vstřícné gesto řešení karibské krize prezidentu Kennedymu do USA, kde byla podrobena dlouholetému výzkumu v NASA. Teprve v našem tisíciletí se »Gagarinova věc« dostává do rukou několika studentů z bývalého východoevropského bloku a je podrobena zkoumání a rekonstrukci coby umělecký objekt..
Meander

Obsah knihy: Gagarinova věc

Gagarinova věc - examplesGagarinova věc - examplesGagarinova věc - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz