Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKatalog vydaný u příležitosti výstavy Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy pořádané v Colloredo-Mansfeldském paláci (http://www.ghmp.cz/z…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie hlavního města Prahy
ISBN9788070101353
EAN9788070101353
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr170x245 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran63

Bližší informace o knize "Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy"

Katalog vydaný u příležitosti výstavy Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy pořádané v Colloredo-Mansfeldském paláci (http://www.ghmp.cz/zdena-koleckova-podivna-botanika-a-jine-pribehy/) Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy, autor Jiří Černický, Zdena Kolečková.


Anotace knihy " Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy, autor Jiří Černický, Zdena Kolečková"

Zdena Kolečková vstoupila na uměleckou scénu v průběhu 90. let 20. století a řadí se k tzv. ústeckému okruhu autorů. V částečně retrospektivní výstavě se autorka pohybuje na rozhraní umělecké výpovědi a terénního výzkumu. Narativní linie načrtnutá prezentovanými díly, kterou spoluutvářejí objektivnější glosy a subjektivnější sebezpytující analýzy, reflektuje prožitky a zasuté vzpomínky dítěte vyrůstajícího v syrové atmosféře severočeského pohraničí, dojmy mladého člověka euforicky přijímajícího naděje spojené se změnou společenského paradigmatu po roce 1989 i zralé ženy ohlížející se po uplynulém období a sledující aktuální společenský vývoj s obavami a znepokojením. V podmanivých monochromních plátnech, fotografických cyklech či objektech a subtilních instalačních projektech se Zdena Kolečková usilovně pokouší rehabilitovat očistný a konstruktivní potenciál všech našich minulých ztrát..
Galerie hlavního města Prahy

Obsah knihy: Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy

Zdena Kolečková / Podivná botanika a jiné příběhy - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz