Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle

Sleva 22%
Autor
InformaceČesky, 2011
PopisPrvní knižní retrospektiva umělce zahrnuje jeho tvorbu od 80. let po dnešek. Právě rané fotografie jsou zde publikovány vůbec poprvé. Kniha svým obsah…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 790 Kč - SLEVA 22%
Cena s DPH
1 395
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-87164-86-0
EAN9788087164860
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.94 Kg
Rozměr250 x 325 mm
VazbaV8
Počet stran284

Bližší informace o knize "Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle"

První knižní retrospektiva umělce zahrnuje jeho tvorbu od 80. let po dnešek. Právě rané fotografie jsou zde publikovány vůbec poprvé. Kniha svým obsahem představuje dosavadní vyvrcholení LaChapellových uměleckých aktivit. Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle, autor Norbert Kiesling.
Anotace knihy " Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle, autor Norbert Kiesling"

Americký fotograf David LaChapelle (1963) patří již od poloviny devadesátých let mezi nejvýznamnější světové fotografy. Jeho tvorba ovlivnila desítky dalších autorů a LaChapelle si postupně vytvořil svůj nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný styl. Nezajímá ho jen uzavřená společnost galerií a muzeí, ale svým dílem vstupuje do širšího prostoru, do veřejného prostoru, dává své vize všanc i těm, kdo se o umění nezajímají, kdo je soustavně nevyhledávají, ale na druhou stranu, možná i nevědomě, cítí potřebu vnímat okolní svět také prostřednictvím jiného uměleckého pohledu.

Monografie Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle má v kontextu jeho dosavadních publikací výjimečné postavení. Jedná se o první retrospektivu tvorby tohoto umělce, která zahrnuje fotografie od poloviny osmdesátých let 20. století až do současnosti. Právě rané fotografie jsou v knize představeny vůbec poprvé. Pražská kniha má zároveň další primáty, protože přináší i dosud nereprodukovaná díla. V tomto smyslu se jedná o publikaci, jež zdaleka překračuje regionální hranice a svým významem a dosahem znamená dosavadní vyvrcholení LaChapellových uměleckých aktivit. Takto knihu rovněž chápe samotný umělec a jeho spolupracovníci. Výpravná obrazová monografie Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle má tedy potenciál se stát událostí, která vyvolá mezinárodní pozornost a pro následující léta se stane i určitým měřítkem jeho následujících knih.

Kniha je vydána v česko-anglické mutaci..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle

Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle - examplesThus Spoke / Tak pravil LaChapelle - examplesThus Spoke / Tak pravil LaChapelle - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz