Pavel Janák

Sleva 20%
Autor
NakladatelArbor Vitae
NázevPavel Janák
InformaceČesky, 2011
PopisPrvní obrazová monografie architekta Pavla Janáka. Byl ovlivněn kubismem, funkcionalismem, věnoval se uměleckému řemeslu. Kniha nově přínáší také soup…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 490 Kč - SLEVA 20%
Cena s DPH
1 199
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


ISBN80-87164-38-9
EAN9788087164389
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.05 Kg
Rozměr235 x 275 mm
VazbaV8
Počet stran320

Bližší informace o knize "Pavel Janák"

První obrazová monografie architekta Pavla Janáka. Byl ovlivněn kubismem, funkcionalismem, věnoval se uměleckému řemeslu. Kniha nově přínáší také soupis díla a korespondenci. Pavel Janák, autor Norbert Kiesling.
Anotace knihy " Pavel Janák, autor Norbert Kiesling"

Český architekt Pavel Janák (1882–1956) zasáhl do kubismu, funkcionalismu, věnoval se rozvoji měst a urbanistickému plánování, zásadní jsou jeho rekonstrukce památek, byl designérem (stál u vzniku Artělu, Pražských uměleckých dílen i Svazu českého díla), fotografem, pedagogem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, brilantním teoretikem (rozhodující měrou se podílel na formulaci teorie české kubistické architektury).

Překlad první obrazové Janákovy monografie rakouského autora Norberta Kieslinga, s více než šesti sty barevnými reprodukcemi, přináší s erudicí i citlivostí všechny fazety architektova života a díla – kromě obecných souvislostí a podrobných životopisných údajů zde nacházíme úplný soupis Janákových děl z oblasti monumentální architektury, výstavby obytných domů, průmyslové a zahradní architektury, konzervátorské a památkářské práce na Pražském hradě, interiérů, keramiky, skla, hodin, lustrů atd. Další oddíly knihy unikátně využívají dosud nepublikované osobní korespondence a vzpomínek Pavla Janáka, jsou doplněny soupisy i výběrem z publikovaných textů a uzavřeny zevrubnou bibliografií.

Kniha je vydána v češtině i v němčině..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Pavel Janák

Pavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examplesPavel Janák - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz