Sergej Iščuk - Výběr z díla

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisMonografie Sergeje Iščuka vydaná při příležitosti jeho životního jubilea. Vydavatel: Sergej Iščuk. Životopis je uveden jak v českém, tak anglickém jaz…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 450 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN978-80-270-9395-3
EAN9788027093953
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.00 Kg
Rozměrbude upresnen
Vazbavázaná
Počet stran304

Bližší informace o knize "Sergej Iščuk - Výběr z díla"

Monografie Sergeje Iščuka vydaná při příležitosti jeho životního jubilea. Vydavatel: Sergej Iščuk. Životopis je uveden jak v českém, tak anglickém jazyce. Sergej Iščuk - Výběr z díla, autor Nina Iščuková, Sergej Iščuk, Zuzana Tomanová.


Anotace knihy " Sergej Iščuk - Výběr z díla, autor Nina Iščuková, Sergej Iščuk, Zuzana Tomanová"

Sergej lščuk se narodil 21. 8. 1970 v Kalininsku v Saratovské oblasti v bývalém Sovětském svazu. Jeho otec Vladimir pracoval na železnici, matka Tamara byla účetní. Sergej odmalička velmi rád maloval a kreslil, a proto ho rodiče přihlásili do dětské umělecké školy.
V roce 1988 jej povolali do armády, sloužil na Ukrajině a poté ve Střední Asii. Po návratu domů žil v Saratově, kde začal v roce 1991 studovat Povolžskou akademii umění. Byl tu žákem mj. Vladimira Belanoviče a Mariny Gamajunovové. Daleko více než akademická výchova na něj však působili o generaci starší avantgardní umělci, ovšem zásadní vliv měl na Sergeje lščuka především Viktor Fjodorovič Čudin, jehož učitelem a kamarádem byl Nikolaj Michajlovič Guščin, který žil v Paříži a Monaku. Většina z těchto umělců však ani po uvolnění politických poměrů v Rusku nenalezla doma uznání. I odvážné výtvarné postupy Sergeje Iščuka ovlivněné především francouzskou školou a francouzským impresionismem byly ne vždy v milionovém Saratově přijaty s pochopením.
Sergej Iščuk se ale nalezl v Čechách, kde žije a tvoří od roku 1996. Mezi lety 2005 a 2006 působil v Nice, kde vystavoval v Espace Art Gallery, v roce 2007 se natrvalo usadil v Litomyšli.
V jeho obrazech lze zachytit nejprve náměty z rodného Povolží či středoasijské motivy. V průběhu let v tvorbě Sergeje Iščuka našly zastoupení především zátiší s květinami a ženský akt, jelikož ženy sehrávaly v malířově životě vždy významnou roli, v dobrém i zlém. Jejich zachycení na plátně je však něžné, snové a plné příběhů v pozadí.
Pohled Sergeje Iščuka na svět je vyjádřen malbou. Stejně jako ona, i jeho životní názor je jasný, pozitivní, otevřený a radostný. Z jeho obrazů se skrytou symbolikou může energii načerpat každý.
Své práce prezentoval na několika samostatných i skupinových výstavách, a to jak v Rusku a Francii, tak v České republice, a jeho dílo je zastoupeno v mnoha galeriích, muzeích a především v soukromých sbírkách..
neuveden

Obsah knihy: Sergej Iščuk - Výběr z díla

Sergej Iščuk - Výběr z díla - examplesSergej Iščuk - Výběr z díla - examplesSergej Iščuk - Výběr z díla - examplesSergej Iščuk - Výběr z díla - examplesSergej Iščuk - Výběr z díla - examplesSergej Iščuk - Výběr z díla - examplesSergej Iščuk - Výběr z díla - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz