Sergej Iščuk - Výběr z díla

Autor: Česky2021neuveden

Monografie Sergeje Iščuka vydaná při příležitosti jeho životního jubilea. Vydavatel: Sergej Iščuk. Životopis je uveden jak v českém, tak anglickém jazyce.

1 450 
včetně dph
skladem
Název: Sergej Iščuk - Výběr z díla  ISBN: 978-80-270-9395-3  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788027093953  Hmotnost: 2.00 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 304  Rozměr: bude upresnen  Nakladatel: neuveden
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Sergej Iščuk - Výběr z díla, Nina Iščuková, Sergej Iščuk, Zuzana Tomanová

Sergej lščuk se narodil 21. 8. 1970 v Kalininsku v Saratovské oblasti v bývalém Sovětském svazu. Jeho otec Vladimir pracoval na železnici, matka Tamara byla účetní. Sergej odmalička velmi rád maloval a kreslil, a proto ho rodiče přihlásili do dětské umělecké školy.
V roce 1988 jej povolali do armády, sloužil na Ukrajině a poté ve Střední Asii. Po návratu domů žil v Saratově, kde začal v roce 1991 studovat Povolžskou akademii umění. Byl tu žákem mj. Vladimira Belanoviče a Mariny Gamajunovové. Daleko více než akademická výchova na něj však působili o generaci starší avantgardní umělci, ovšem zásadní vliv měl na Sergeje lščuka především Viktor Fjodorovič Čudin, jehož učitelem a kamarádem byl Nikolaj Michajlovič Guščin, který žil v Paříži a Monaku. Většina z těchto umělců však ani po uvolnění politických poměrů v Rusku nenalezla doma uznání. I odvážné výtvarné postupy Sergeje Iščuka ovlivněné především francouzskou školou a francouzským impresionismem byly ne vždy v milionovém Saratově přijaty s pochopením.
Sergej Iščuk se ale nalezl v Čechách, kde žije a tvoří od roku 1996. Mezi lety 2005 a 2006 působil v Nice, kde vystavoval v Espace Art Gallery, v roce 2007 se natrvalo usadil v Litomyšli.
V jeho obrazech lze zachytit nejprve náměty z rodného Povolží či středoasijské motivy. V průběhu let v tvorbě Sergeje Iščuka našly zastoupení především zátiší s květinami a ženský akt, jelikož ženy sehrávaly v malířově životě vždy významnou roli, v dobrém i zlém. Jejich zachycení na plátně je však něžné, snové a plné příběhů v pozadí.
Pohled Sergeje Iščuka na svět je vyjádřen malbou. Stejně jako ona, i jeho životní názor je jasný, pozitivní, otevřený a radostný. Z jeho obrazů se skrytou symbolikou může energii načerpat každý.
Své práce prezentoval na několika samostatných i skupinových výstavách, a to jak v Rusku a Francii, tak v České republice, a jeho dílo je zastoupeno v mnoha galeriích, muzeích a především v soukromých sbírkách.

Sergej Iščuk - Výběr z díla