Růžena. Příběh malířky Růženy Zátkové

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisV Čechách polozapomenutá umělkyně byla dosud spojována s italským futurismem. Kniha nově ukazuje i její ovlivnění ruskou avantgardou, reprodukuje někt…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-904534-2-5
EAN9788090453425
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.79 Kg
Rozměr210 x 260 mm
VazbaV4
Počet stran480

Bližší informace o knize "Růžena. Příběh malířky Růženy Zátkové"

V Čechách polozapomenutá umělkyně byla dosud spojována s italským futurismem. Kniha nově ukazuje i její ovlivnění ruskou avantgardou, reprodukuje některá dosud nepublikovaná díla a vyzvdvihuje její výlučnost nespojitou se soudobým českým prostředím. Růžena. Příběh malířky Růženy Zátkové, autor Alena Pomajzlová.
Anotace knihy " Růžena. Příběh malířky Růženy Zátkové, autor Alena Pomajzlová"

Publikace je první obsáhlou monografií věnovanou Růženě Zátkové (1885–1923), malířce, jejíž životní osudy i umělecká tvorba jsou v mnoha ohledech výjimečné. Od roku 1910 žila a pracovala v Římě v okruhu italských futuristů a ruské avantgardy, znala se například s Umbertem Boccionim a Igorem Stravinským, spolupracovala s Giacomem Ballou, Filippem Tommasem Marinettim, Natálií Gončarovou a Michailem Larionovem. Tyto kontakty a umělecky podnětné prostředí ji dovedlo k novátorské experimentální tvorbě – abstrakci a materiálovým asamblážím s kinetickým prvkem, jež v tehdejším českém prostředí nemají obdobu. Život a dílo neprávem zapomenuté Růženy Zátkové se touto knihou vracejí téměř po stu letech do kontextu české i evropské kultury. Kniha vychází v česko-anglické verzi..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Růžena. Příběh malířky Růženy Zátkové

Růžena. Příběh malířky Růženy Zátkové - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení