Lubomír Typlt: Tikající muž

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisObjemná monografie, která mapuje rozsáhlou uměleckou tvorbu Lubomíra Typlta od 90. let až po současnost.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
850
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBiggBoss
ISBN9788090601925
EAN9788090601925
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.92 Kg
Rozměr237 × 315 mm
Vazbavázaná
Počet stran300

Bližší informace o knize "Lubomír Typlt: Tikající muž"

Objemná monografie, která mapuje rozsáhlou uměleckou tvorbu Lubomíra Typlta od 90. let až po současnost. Lubomír Typlt: Tikající muž, autor Karel Srp, Lubomír Typlt a Petr Vaňous.


Anotace knihy " Lubomír Typlt: Tikající muž, autor Karel Srp, Lubomír Typlt a Petr Vaňous"

Vedle množství reprodukcí, které podrobně dokumentují malířskou linii Typltova díla, je zde autor představen v mnoha textových a vizuálních odkazech i jako zakládající a stálý člen kultovní skupiny WWW. Ta si vydobyla respekt u hudební kritiky i publika svou originální tvorbou na pomezí experimentálního hip hopu a elektroniky. Typlt je jejím hlavním textařem a právě z jednoho jeho textu pochází i titul knihy Tikající muž.

Pod koncepcí publikace je podepsán teoretik umění a kurátor Karel Srp, který textovou část knihy otevírá postřehem: „Obrazy Lubomíra Typlta působí někdy jako ostré hobliny, jako skrojky nevědomí, jež si nese každý zasuté v sobě, avšak obává se je veřejně vyjádřit, dokonce se strachuje, aby se někde samovolně nevynořily a nevynesly na povrch, co mělo zůstat skryté v soukromí.“
Knihu graficky zpracovalo renomované duo 2015 Designers, Petr Bosák a Robert Jansa. Nejedná se o čistě náhodnou spolupráci, jelikož vedle několika koncertních plakátů spolupracovali 2015 Designers s WWW například i na vizuálu jejich posledního alba Atomová včela..
BiggBoss


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz