Benedikt Ried a počátky záalpské renesance

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisMonografie historika umění a architektury doc. dr. Pavla Kaliny, CSc., je věnována architektovi, jehož jméno je spjato s prvními projevy renesančního …
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN80-200-1744-4
EAN9788020017444
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.01 Kg
Rozměr170 × 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran300

Bližší informace o knize "Benedikt Ried a počátky záalpské renesance"

Monografie historika umění a architektury doc. dr. Pavla Kaliny, CSc., je věnována architektovi, jehož jméno je spjato s prvními projevy renesančního slohu u nás. Benedikt Ried a počátky záalpské renesance, autor Pavel Kalina.


Anotace knihy " Benedikt Ried a počátky záalpské renesance, autor Pavel Kalina"

Autor zasazuje Benedikta Rieda (Rejta) do kontextu středoevropské architektury a rozvoje stavební technologie 15. století, sleduje pronikání renesance do zemí na sever od Alp a dostatečný prostor věnuje rozboru jednotlivých Riedových staveb (na Pražském hradě, v Kutné Hoře, v Lounech, v Annabergu aj,).
Kniha ja založena na výsledcích archivních a stavebně historických průzkumů konaných během posledních desetiletí; poslední (a pravděpodobně jediná) monografie Riedovi věnovaná vyšla bezmála před padesáti lety (autor Götz Fehr, 1961)..
Academia

Obsah knihy: Benedikt Ried a počátky záalpské renesance

Benedikt Ried a počátky záalpské renesance - examplesBenedikt Ried a počátky záalpské renesance - examplesBenedikt Ried a počátky záalpské renesance - examplesBenedikt Ried a počátky záalpské renesance - examplesBenedikt Ried a počátky záalpské renesance - examplesBenedikt Ried a počátky záalpské renesance - examplesBenedikt Ried a počátky záalpské renesance - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz