Umění a mystika

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisKniha je věnována vztahu umění a mystiky v rámci západoevropské civilizace, a to od 12. do 20. století. Mystika je zde na rozdíl od obecně zažité před…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN80-200-2294-3
EAN9788020022943
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.42 Kg
Rozměr170 × 240 mm
Vazbavázaná s přebalem
Počet stran348

Bližší informace o knize "Umění a mystika"

Kniha je věnována vztahu umění a mystiky v rámci západoevropské civilizace, a to od 12. do 20. století. Mystika je zde na rozdíl od obecně zažité představy chápána především jako sociální fenomén. Umění a mystika, autor Pavel Kalina.


Anotace knihy " Umění a mystika, autor Pavel Kalina"

Ani „mystika“, ani „umění“ nejsou chápány jako neproměnné nadčasové entity, ale jako součást dynamických společenských procesů, které nelze přesně pochopit, sledujeme-li svět pouze optikou naší soudobé civilizace. Na dlouhé řadě konkrétních případů, čerpaných skutečně od Hildegardy z Bingen až po Williama Blakea, je ukázána proměnlivá dynamika vztahu mystiky, jež často sloužila jako zdroj inspirace, a umění, které časem získalo značnou autonomii a stalo se poměrně nezávislým prostředkem osobního výrazu. Hlavní důraz je kladen na období středověku, renesance a baroka, publikace však končí pasážemi věnovanými problematice moderního a současného umění..
Academia

Obsah knihy: Umění a mystika

Umění a mystika - examplesUmění a mystika - examplesUmění a mystika - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz