Xénia Hoffmeisterová

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisKoncepce katalogu: Xénia Hoffmeisterová, Adam Hoffmeister,texty: Ivo Hucl, Helena Fenclová, překlad: Iva Zbavitelová, fotografie: Michal Linhart, Petr…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
100
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Klatovy Klenová
ISBN9788087013403
EAN9788087013403
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr230x280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran47

Bližší informace o knize "Xénia Hoffmeisterová"

Koncepce katalogu: Xénia Hoffmeisterová, Adam Hoffmeister,texty: Ivo Hucl, Helena Fenclová, překlad: Iva Zbavitelová, fotografie: Michal Linhart, Petr Zhoř. Vydala Galerie Klatovy / Klenová k výstavě v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech, 21.4. - 3.6.2012 Xénia Hoffmeisterová, autor Ivo Hucl.


Anotace knihy " Xénia Hoffmeisterová, autor Ivo Hucl"

Xénia Hoffmeisterová se ve své výtvarné práci tvrdošíjně drží tradičních postupů a technik. Patří k tomu typu umělců, u nichž inspirace vzchází z práce, nikoli z konceptu. Přes všechny vnější „ochranné valy“ zůstává její tvorba niterně křehká a až tekutě nezakotvená. To však v jejím případě není znakem povrchnosti, nýbrž důsledkem tvůrčí volnosti a vnitřní odvahy znovu a znovu se vrhat vstříc absurditám doby a všem našim vnitřním nejistotám. Jsou tu přítomny veškeré pochybnosti o současném světě, všechna tíseň a krutost, kterou s sebou lidská civilizace nese, přesto ale není svět Xéniinou uměleckou výpovědí zpochybněn. Je si vědoma, že pro „poušť světa“ neexistuje žádná vnější úleva – a že skutečně svobodný člověk povstává z hlubin, ve kterých stále ještě žije jako dítě i jako nesmrtelný tvůrce. V době, kdy je „objektivita“ evropské civilizace ohrožena a plíživě rozkládána, to není málo. „Dětsky“ opravdová a intenzivní tvůrčí práce je totiž v současné chvíli pravděpodobně to jediné, co můžeme použít ke své tolik hledané a tolik očekávané transcendenci.

Ivo Hucl.
Galerie Klatovy Klenová


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz