Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun...

Autor: Česky2012Galerie Klatovy Klenová

Vydala Galerie Klatovy / Klenová společně s Galerií umění Karlovy Vary. Text: Martin Kolář, biografie: Eva Neumannová, překlad: Jiří Kirchner, fotografie: Franta Bartoň, Martin Vlček, Roman Kameš

90 
včetně dph
skladem
Název: Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun...  ISBN: 9788087013366  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087013366  Hmotnost: 0.20 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 40  Rozměr: 280x220 mm  Nakladatel: Galerie Klatovy Klenová
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun..., Ivo Hucl

Galerie Klatovy/Klenová připravila společně s Galerií umění Karlovy Vary výstavu pařížského umělce Romana Kameše s názvem „INDIGO, ŠAFRÁN, MONZUN“. Karlovarská prezentace je doplněná výstavou JIŘÍ KOLÁŘ „PROMĚNY“. V GKK jsou s Kamešovými obrazy vystavena díla dvou dalších Pařížanů. Svá fotografická mementa představí fotograf Denis Bulot a filmař a fotograf Michael Wellner Pospíšil.

Roman Kameš se narodil 9. 11. 1952 v Praze. Touha po malování jej přivedla přes Istanbul do Paříže, kde studoval nejprve na Ecole nationale supérieure des Beaux-Arts (1973–1977) a později pokračoval ve studiu architektury (1977–1982).

Roku 1981 se seznámil s Jiřím Kolářem a vydával s ním čtvrtletník Revue K. Časopis se rozrostl na nakladatelství, které vede dodnes. Jeho tvorba prošla několika vývojovými etapami oscilujícími mezi minimalismem, konstrukcí a expresí. Zlomovou událostí v malířově životě se stala návštěva Ladakhu roku 1992. Příroda a lidé, s nimiž se tam potkává, se nesmazatelně zapsali do jeho obrazů i duše. Maluje hlavně temperou a přírodními pigmenty na indický ruční papír, svou malbu vrství, přidává a vzápětí ubírá a poodhaluje její skryté spodní vrstvy. Jeho obrazy zachycují přírodní síly (cyklus Monzun), zážitky z putování po horách a ledovcích,zdolávání průsmyků, přecházení řek,... sluneční úpal.

Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun...