Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun...

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisVydala Galerie Klatovy / Klenová společně s Galerií umění Karlovy Vary. Text: Martin Kolář, biografie: Eva Neumannová, překlad: Jiří Kirchner, fotogra…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
90
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Klatovy Klenová
ISBN9788087013366
EAN9788087013366
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr280x220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran40

Bližší informace o knize "Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun..."

Vydala Galerie Klatovy / Klenová společně s Galerií umění Karlovy Vary. Text: Martin Kolář, biografie: Eva Neumannová, překlad: Jiří Kirchner, fotografie: Franta Bartoň, Martin Vlček, Roman Kameš Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun..., autor Ivo Hucl.


Anotace knihy " Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun..., autor Ivo Hucl"

Galerie Klatovy/Klenová připravila společně s Galerií umění Karlovy Vary výstavu pařížského umělce Romana Kameše s názvem „INDIGO, ŠAFRÁN, MONZUN“. Karlovarská prezentace je doplněná výstavou JIŘÍ KOLÁŘ „PROMĚNY“. V GKK jsou s Kamešovými obrazy vystavena díla dvou dalších Pařížanů. Svá fotografická mementa představí fotograf Denis Bulot a filmař a fotograf Michael Wellner Pospíšil.

Roman Kameš se narodil 9. 11. 1952 v Praze. Touha po malování jej přivedla přes Istanbul do Paříže, kde studoval nejprve na Ecole nationale supérieure des Beaux-Arts (1973–1977) a později pokračoval ve studiu architektury (1977–1982).

Roku 1981 se seznámil s Jiřím Kolářem a vydával s ním čtvrtletník Revue K. Časopis se rozrostl na nakladatelství, které vede dodnes. Jeho tvorba prošla několika vývojovými etapami oscilujícími mezi minimalismem, konstrukcí a expresí. Zlomovou událostí v malířově životě se stala návštěva Ladakhu roku 1992. Příroda a lidé, s nimiž se tam potkává, se nesmazatelně zapsali do jeho obrazů i duše. Maluje hlavně temperou a přírodními pigmenty na indický ruční papír, svou malbu vrství, přidává a vzápětí ubírá a poodhaluje její skryté spodní vrstvy. Jeho obrazy zachycují přírodní síly (cyklus Monzun), zážitky z putování po horách a ledovcích,zdolávání průsmyků, přecházení řek,... sluneční úpal..
Galerie Klatovy Klenová

Obsah knihy: Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun...

Roman Kameš / Indigo, šafrán, monzun... - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz