Viva Luboš Plný

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKatalog k výstavě v DOX, 14.12.2017 - 19.3.2017
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
150
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelABCD
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.10 Kg
Rozměr290 x 210 mm
Vazbabrožovaná, skládanka
Počet stran16

Bližší informace o knize "Viva Luboš Plný"

Katalog k výstavě v DOX, 14.12.2017 - 19.3.2017 Viva Luboš Plný, autor Ivana Brádková, Nadia Rovderová, Terezie Zemánková.


Anotace knihy " Viva Luboš Plný, autor Ivana Brádková, Nadia Rovderová, Terezie Zemánková"

Luboš Plný (*1961) se stal jediným českým autorem zastoupeným na mezinárodní expozici Viva Arte Viva! letošního Bienále současného umění v Benátkách. Výstava v Centru současného umění DOX, která představí průřez jeho tvorbou, je zároveň koncipována s jistou nadsázkou jako hommage životu a dílu tohoto umělce-autodidakta a jeho úspěchu na mezinárodní výtvarné scéně.

Tvorba Luboše Plného má charakter celoživotního konceptuálního projektu, ve kterém je výtvarná práce úzce propojena s quasi-vědeckými experimenty na vlastním těle. Plného kresby doplněné akrylovou malbou, koláže a asambláže zobrazují lidské tělo rozfázované na horizontálně vedené plátky. Jednotlivé vrstvy – kůže, svalstvo, kosti, cévní systém a samotné orgány, jsou znázorněny odlišnými barvami a dohromady tvoří hustou filigránskou síť. Každé dílo je opatřeno záznamy o průběhu svého vzniku..
ABCD

Obsah knihy: Viva Luboš Plný

Viva Luboš Plný - examplesViva Luboš Plný - examplesViva Luboš Plný - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení