Loos - Plzeň - souvislosti

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPublikaci vydala Západočeská galerie v Plzni v roce 2011 u příležitosti konání stejnojmenné výstavy. Dotisk.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 400
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZapadočeská galerie v Plzni
ISBN9788086415796
EAN9788086415796
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr205 x 300 mm
Vazbaměkká
Počet stran327

Bližší informace o knize "Loos - Plzeň - souvislosti"

Publikaci vydala Západočeská galerie v Plzni v roce 2011 u příležitosti konání stejnojmenné výstavy. Dotisk. Loos - Plzeň - souvislosti, autor Petr Domanický.


Anotace knihy " Loos - Plzeň - souvislosti, autor Petr Domanický"

O unikátním souboru bytových interiérů, navržených v Plzni slavným architektem Adolfem Loosem, se v poslední době hodně mluví a píše. Zatím se však velmi málo ví o tom, kdo vlastně byli Loosovi zákazníci v Plzni, proč právě zde vzniklo tolik jeho prací a z jakého důvodu jsou tyto práce soustředěny právě v blízkosti dnešní Klatovské třídy. Na tyto otázky se snaží odpovědět výše uvedená výstava a kniha, které připravila Západočeská galerie v Plzni ve spolupráci s domácími i zahraničními institucemi, pamětníky a potomky rodin, které vznik interiérů navržených Adolfem Loosem iniciovaly.
Součástí publikace je rozsáhlá stať Petra Domanického o souvislostech Loosova působení v Plzni a esej Petra Jindry k portrétům prvních Loosových investorů v Plzni, Wilhelma a Marthy Hirschových, které vytvořil v roce 1909 Oskar Kokoschka na popud Adolfa Loose.
První část hlavního textu knihy věnuje pozornost dnešní Klatovské třídě v Plzni, která v meziválečné době představovala nejlepší adresu ve městě. Druhá část se zabývá osobnostmi významných zadavatelů Loosových zakázek v Plzni, především z řad továrníků, obchodníků, lékařů apod. Zajímá se také o Loosovy spolupracovníky v Plzni, především o architekty Karla Lhotu a Norberta Kriegera. Zmíněna jsou rovněž jména významných řemeslníků, kteří se na vzniku Loosových prací v Plzni podíleli. Výstava představí i další, veřejnosti neznámé bytové interiéry, které Loosovy práce připomínají..
Zapadočeská galerie v Plzni

Obsah knihy: Loos - Plzeň - souvislosti

Loos - Plzeň - souvislosti - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz