LAZY 8

Autor: Česky2022Telegraph

Katalog výstavy Farshad Farzankia & Frederik Nablerod: LAZY 8. 6 10 – 27 11 2022

690 
včetně dph
skladem
Název: LAZY 8  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00946  Hmotnost: 1.30 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 94  Rozměr: 220x320  Nakladatel: Telegraph
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ LAZY 8, Christian Kortegaard Madsen

Výstava představuje díla dánských umělců Frederika Nableroda a Farshada Farzankii. Přestože se na skandinávské umělecké scéně vyprofilovali poměrně nedávno, mají za sebou již řadu výstav ve významných institucích. Farzankia a Nablerod definují novou cestu pro spontánní abstraktní malbu, ale věnují se také tvorbě objektů z keramiky. Ve Skandinávii mají stabilní pozici a postupně se prosazují také na širší mezinárodní umělecké scéně.

LAZY 8 je symbolem nekonečna a síly v opakování každodenní existence. Je také prohlášením, které ukazuje, že umění přesahuje systémy, ideologie a historické události. Překračuje schematizaci stylů a období a popírá teoretizaci a intelektualizaci. Odkazuje na prvotní umělecké projevy, které naši předci tvořili v jeskyních. Je oslavou dlouhé tradice vyjadřování pomocí obrazu, vytváření tvarů a nepřekonatelného nutkání komunikovat prostřednictvím nespoutané kreativity.

LAZY 8