Brave World

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisDávno předtím, než jsme zpochybnili modernistická paradigmata lineárního pojetí světa a dějin, si člověk odjakživa vytvářel mosty mezi paralelními svě…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
495
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTelegraph
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr220x320
Vazbabrožovaná
Počet stran135

Bližší informace o knize "Brave World"

Dávno předtím, než jsme zpochybnili modernistická paradigmata lineárního pojetí světa a dějin, si člověk odjakživa vytvářel mosty mezi paralelními světy, ať už šlo o setkávání různých kultur nebo o náboženství, která se snažila překonat hranice mezi posmrtným životem a životem zde na Zemi. Vizuální kultura hraje při zobrazování těchto paralelních světů fascinující roli. Brave World, autor Tevž Logar, Gregor Podnar, Barbora Kundračíková, Barbora Křížová.


Anotace knihy " Brave World, autor Tevž Logar, Gregor Podnar, Barbora Kundračíková, Barbora Křížová"

Fotografie Primože Bizjaka zobrazují ve velkých formátech krajiny a města, ale ve skutečnosti odhalují několik vrstev za zobrazenou přírodou a architekturou, jakoby se proces fotografování stával „malbou“ s významy přesahující rozpoznatelné. Kresby Roberta Gabrise se zdánlivě řídí pravidly proporcí a perspektivy a ve skutečnosti jsou mistrovsky provedené, byť nás Gabris vede v historii umění běžnými mimetickými prostředky do překvapivě svůdného světa třenic, fantazií a tužeb. Avataři v animovaných filmech Markéty Magidové obývají svět, v němž se digitální postavy setkávají se sochami a dalšími uměleckými díly známými z analogového prostředí, to vše s kritickým komentářem ke společnosti. Zobrazené objekty a motivy z internetových zdrojů jsou často strukturálními fragmenty obrazů Anne Neukamp, ve kterých si autorka malířsky pohrává s blízkostí i odstupem vůči zdánlivě rozpoznatelným předmětům každodennosti. Protipólem myšlenky „statečného, nového světa“ jsou sochy s erotickým nábojem, malby a reliéfy Yuli Yamagaty. Její dílo nás opět přivádí za hranice racionality směrem ke světu fantazie a touhy. Všech pět umělců a jejich díla spojuje poetika dychtivosti po zachycení okamžiků, které by mohly umožnit život v paralelních světech s menším množstvím třecích ploch..
Telegraph

Obsah knihy: Brave World

Brave World - examplesBrave World - examplesBrave World - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz