Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Autor: Česky2015Retro Gallery

Katalog vydávaný u příležitosti výstavy konané mezi červencem a říjnem 2015 v Museu Kampa. Naleznete v něm reprodukce všech vystavených děl včetně soupisových čísel, kalendárium či básnické texty, o které se výstava opírá. Umělecká díla doplňují momentky ze Lhotákova života od významného fotografa Václava Chocholy. česky, anglicky

250 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 399 Kč - SLEVA

Název: Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00158  Hmotnost: 0.57 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 105  Rozměr: 260 x 210  Nakladatel: Retro Gallery
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA, Jiří Popel

"Přes šedesát olejomaleb promlouvá svými příběhy nejen v rovině malířské, ale také vztahové. Jména jako Jiří Kolář, Adolf Branald, František Hrubín, Josef Hiršal, Kamil Bednář, Ivo Vodseďálek, Ivan Blatný nebo Václav Chochola jsou nostalgickou vzpomínkou na přátelství, která vypovídají o lidech i motivech, které Kamil Lhoták maloval. Literární a společenský svět, který jej obklopoval, je pozoruhodnou intelektuální paletou a bohatým zdrojem nezapomenutelných výjevů.
Přes šedesát olejomaleb představuje to nejlepší z let 1937 až 1954. Většina obrazů má výstavní premiéru, často skončily jako osobní dar někomu, kdo se z něj těšil po generace. Některé byly vystaveny na prvních výstavách Skupiny 42, některé jsou zcela novým objevem. Výstava je doplněna úryvky z literární tvorby přátel Kamila Lhotáka a je zde představen i jeden jeho původní text - lehce morbidní pohádka Kouzelník a hostinský, kterou napsal ve čtyřicátých letech.
Výstava v Museu Kampa nemá za cíl být vědeckou studií srovnávající vztah slova a obrazu, spíše by ráda vzdala hold přátelům, kteří se potkali ve svých básních a obrazech a společně vzlétali ke hvězdám."
Jakub Sluka, kurátor

Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA