Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm

Autor: Česky2014Retro Gallery

Reprezentativní monografie významného českého skláře, malíře a pedagoga Vladimíra Kopeckého vychází u příležitosti stejnojmenné autorovy retrospektivní výstavy v Museu Kampa (24. duben-7. září 2014), která byla jednou ze stěžejních akcí výstavní sezóny v Sovových mlýnech

1 790 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 1 799 Kč - SLEVA

Název: Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm  ISBN: 8026060376  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788026060376  Hmotnost: 1.51 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 270  Rozměr: 233 x 280  Nakladatel: Retro Gallery
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm, kolektiv autorů

Publikace se soustředí zejména na Kopeckého malířskou tvorbu od počátku šedesátých let až po současnost. Dále kniha představuje autorovy unikátní realizace v architektuře, které byly za tímto účelem nově zmapovány autorem monografie Martinem Dostálem a fotograficky zdokumentovány Martinem Polákem.
Jak název knihy napovídá, centrálním tématem knihy i výstavy je napětí mezi expresivní barevností a přísnou geometrií, které Kopeckého provází celou jeho tvorbou. V doprovodném textu se autor monografie zaměřuje jak na biografické okolnosti Kopeckého tvůrčího vývoje, tak na historicko-společenský kontext ve kterém jeho díla vznikala. Kniha obsahuje také soubor Kopeckého krátkých textů o umění a autorův rozhovor s Petrem Volfem.
Tato dvojjazyčná, anglicko-česká publikace je referenčním dílem pro všechny studenty i milovníky této výrazné postavy současného českého umění.

Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm