Jiří Černický - Divoký sny / Wild Dreams

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisJiří Černický připravil pro Galerii Rudolfinum specifický projekt, vycházející z cyklu víc než padesáti kreseb a čítající stejný počet objektů a insta…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Rudolfinum
ISBN978-80-86443-35-5
EAN9788086443355
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr430x290 mm
Vazbavázaná
Počet stran118

Bližší informace o knize "Jiří Černický - Divoký sny / Wild Dreams"

Jiří Černický připravil pro Galerii Rudolfinum specifický projekt, vycházející z cyklu víc než padesáti kreseb a čítající stejný počet objektů a instalací, z nichž více než polovina vznikla přímo pro výstavu. Jiří Černický - Divoký sny / Wild Dreams, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Jiří Černický - Divoký sny / Wild Dreams, autor kolektiv autorů"

Pro umělce charakteristická environmentální, sociální a para-vědecká tématika zůstává, vyjevuje se zde však v posunutém modu – Jiří Černický tematizuje setkání vysokého a nízkého, očekávaného a překvapivého, nechá do sebe narážet artefakty a prostředí, díky kterému je za artefakty máme považovat. Černický nám dává nahlédnout do kuchyně přírodovědce, sběrače, pozorovatele, a zároveň šíleného vědce, který se nebojí vzít za matérii živé lidské tělo. Ať je sen Jiřího Černického jakkoliv příjemný, temný anebo divoký, nikdy nevíme, co přesně znamená.
Výstavu doprovází katalog (v češtině a angličtině) s texty Davida Koreckého, kurátora výstavy, Edith Jeřábkové, Tomáše Pospiszyla, Jiřího Ptáčka, Michala Kolečka a Marka Pokorného. Publikace obsahuje reprodukce děl v rámci instalace výstavy..
Galerie Rudolfinum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz