Cache - Mezipaměť

Autor: Česky2021Galerie Rudolfinum

U příležitosti skupinové výstavy MEZIPAMĚŤ vydala Galerie Rudolfinum katalog zahrnující text kurátora výstavy, historika umění Petra Vaňouse (včetně anglického překladu) a také obsáhlou obrazovou část s reprodukcemi děl vystavujících umělců a instalačními fotografiemi z výstavy.

380 
včetně dph
skladem
Název: Cache - Mezipaměť  ISBN: 9788086443508  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086443508  Hmotnost: 0.36 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 127  Rozměr: 200x260 mm  Nakladatel: Galerie Rudolfinum
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Cache - Mezipaměť, Michal Nanoru

Publikace zahrnuje text kurátora výstavy, historika umění Petra Vaňouse (včetně anglického překladu) a také obsáhlou obrazovou část s reprodukcemi děl vystavujících umělců a instalačními fotografiemi z výstavy. Mezinárodní česko-německý projekt Mezipaměť představuje díla Daniela Hanzlíka (CZ), Eberharda Havekosta (DE), Adély Matasové (CZ), Pavla Mrkuse (CZ) a Franka Nitscheho (DE). Zkoumá vzájemnou prostupnost tradičních (obraz, kresba) a nových médií (projekce, video, audiovizuální instalace), které se výrazově přibližují, neboť tím, že sdílejí určité společenské podmínky a myšlenkové principy, generují zároveň příbuznou auru výpovědi. Zpravidla se jedná o analogický pohyb forem – statických či dynamických, které na jednu stranu modelově referují o „stavu věcí“ prostřednictvím digitálních nástrojů (Pavel Mrkus), na straně druhé vrací tradičním výrazovým prostředkům, jakými je např. obraz, nové impulzy a odlišné způsoby „formátování“ (Daniel Hanzlík). Lidský zkušenostní potenciál se rozšiřuje o nové, čistě vizuální strategie (Eberhard Havekost, Frank Nitsche) nebo emocionálně silné audiovizuální a fotografické explikace (Adéla Matasová).

Cache - Mezipaměť