Inverzní romantika

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKniha obsahuje širší studii o pojmu inverzní romantiky v kontextu současného umění a myšlení. Dále představuje pět předních současných umělců (I. Pink…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Rudolfinum
ISBN978-80-86443-43-0
EAN9788086443430
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr250x300 mm
Vazbavázaná
Počet stran218

Bližší informace o knize "Inverzní romantika"

Kniha obsahuje širší studii o pojmu inverzní romantiky v kontextu současného umění a myšlení. Dále představuje pět předních současných umělců (I. Pinkava, J. Bolf, M. Gerboc, J. Petrbok, R. Stipl) reprezentujících média fotografie, malby, kresby a sochy, v jejichž díle je „inverzita“ zásadním způsobem přítomná a plní tu kritickou roli ve vztahu k současnosti Inverzní romantika, autor Petr Vaňous (ed.).


Anotace knihy " Inverzní romantika, autor Petr Vaňous (ed.)"

Autorem knihy je historik umění a kurátor Petr Vaňous. Pojem romantiky bývá v širším významu mimo striktní terminologii dějin umění spojen s označením projevů různě vyhrocené fantazie. Inverzní označuje potom cosi převráceného, obráceného či zvráceného. Stojíme tedy před pojmem, který požaduje po recipientovi určitou schopnost empatie a obrazotvornosti. Projevy spojené s fantazií (romantika) uvádí do rámce, který „mění osvětlení“ pojmu a převrací jeho původní význam. Termín má dynamický ráz, protože se vztahuje k čemusi a označuje cosi, co se odehrává v procesu a jako proces..
Galerie Rudolfinum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz