Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKnihou Magie otisku. Grafické techniky a technologie tisku se zaplňuje po letech přešlapování a spíše úhoru mezera, která se v českém prostředí vytvoř…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVutium
ISBN978-80-7485-098-1
EAN9788074850981
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.00 Kg
Rozměr1240 × 280 mm
Vazbavázaná
Počet stran276

Bližší informace o knize "Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku"

Knihou Magie otisku. Grafické techniky a technologie tisku se zaplňuje po letech přešlapování a spíše úhoru mezera, která se v českém prostředí vytvořila po vydání knihy Grafické techniky Aleše Krejči (Praha: Aventinum, 1980), opakovaně vydávané v reedicích. Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku, autor Ondřej Michálek.


Anotace knihy " Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku, autor Ondřej Michálek"

Kniha Magie otisku provází čtenáře od počátků reprodukce obrazu tiskem až do současnosti. Na této cestě staletími se před pozorovatelem postupně vynořují nové a nové reprodukční techniky. Staré zanikají či se větví do sítě odnoží, kde některé z těchto větví končí jako slepé a postupně zapomínané nebo přežívají jen v ateliérech nadšenců. Jiné se naopak rozbíhají do šíře. Četbou nás provázejí další a další generace umělců, rytců a tiskařů, jejichž dílo ilustrují specifika té či oné technologie.

Autor si za jeden z cílů stanovil propojení světa umění se světem technickým. Nenalezneme zde tedy jen reprodukce uměleckých děl spolu s odkazy na jejich tvůrce a okolnosti vzniku, ale i technologický popis reprodukční techniky, jež byla použita. A to vše čtivou formou s vyvážením mezi oběma těmito vzdálenými, ale přece jen blízkými světy. Pečlivý a důsledný výběr obrazového materiálu zajišťuje výbornou ilustraci textu. Pro dokreslení širších souvislostí autor staví do kontrastu čistě umělecké využití tiskových technik i jejich průmyslové aplikace.

Publikace Magie otisku není díky své komplexnosti určena jen odborné veřejnosti, ale má co nabídnout i studentům uměleckých, umělecko-průmyslových a technických oborů. V neposlední řadě kniha míří i k těm, kteří se i bez předchozí znalosti reálií zatouží vydat po stopách magie otisku, jež za sebou zanechává jeden z nejvýznamnějších vynálezů lidských dějin.

Martin Staněk.
Vutium

Obsah knihy: Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku

Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examplesMagie otisku - Grafické techniky a technologie tisku - examples

Recenze knihy: Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 22.04.2020, Heureka.cz
Klady: Skvělá knížka, která se podrobně zabývá grafickými metodami. Téměř nesehnatelná..
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 21.06.2020, Heureka.cz
Kvalitně zpracovaný obsah.
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 04.10.2020, Heureka.cz
Doporučuji.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz