Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku

Autor: Česky2016Vutiumrating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

Knihou Magie otisku. Grafické techniky a technologie tisku se zaplňuje po letech přešlapování a spíše úhoru mezera, která se v českém prostředí vytvořila po vydání knihy Grafické techniky Aleše Krejči (Praha: Aventinum, 1980), opakovaně vydávané v reedicích.

990 
včetně dph
skladem
Název: Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku  ISBN: 978-80-7485-098-1  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074850981  Hmotnost: 2.00 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 276  Rozměr: 1240 × 280 mm  Nakladatel: Vutium
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku, Ondřej Michálek

Kniha Magie otisku provází čtenáře od počátků reprodukce obrazu tiskem až do současnosti. Na této cestě staletími se před pozorovatelem postupně vynořují nové a nové reprodukční techniky. Staré zanikají či se větví do sítě odnoží, kde některé z těchto větví končí jako slepé a postupně zapomínané nebo přežívají jen v ateliérech nadšenců. Jiné se naopak rozbíhají do šíře. Četbou nás provázejí další a další generace umělců, rytců a tiskařů, jejichž dílo ilustrují specifika té či oné technologie.

Autor si za jeden z cílů stanovil propojení světa umění se světem technickým. Nenalezneme zde tedy jen reprodukce uměleckých děl spolu s odkazy na jejich tvůrce a okolnosti vzniku, ale i technologický popis reprodukční techniky, jež byla použita. A to vše čtivou formou s vyvážením mezi oběma těmito vzdálenými, ale přece jen blízkými světy. Pečlivý a důsledný výběr obrazového materiálu zajišťuje výbornou ilustraci textu. Pro dokreslení širších souvislostí autor staví do kontrastu čistě umělecké využití tiskových technik i jejich průmyslové aplikace.

Publikace Magie otisku není díky své komplexnosti určena jen odborné veřejnosti, ale má co nabídnout i studentům uměleckých, umělecko-průmyslových a technických oborů. V neposlední řadě kniha míří i k těm, kteří se i bez předchozí znalosti reálií zatouží vydat po stopách magie otisku, jež za sebou zanechává jeden z nejvýznamnějších vynálezů lidských dějin.

Martin Staněk

Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku

Recenze knihy ~ Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku, Ondřej Michálek

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Doporučuji.“

Ověřený zákazník  4.10.2020  Heureka.cz

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Kvalitně zpracovaný obsah.“

Ověřený zákazník  21.6.2020  Heureka.cz

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Klady: Skvělá knížka, která se podrobně zabývá grafickými metodami. Téměř nesehnatelná..“

Ověřený zákazník  22.4.2020  Heureka.cz