Jde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPublikace poprvé souhrnně představuje obsáhlou grafickou tvorbu autora, jehož dílo tvoří důležitou kapitolu v dějinách českého grafického designu druh…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAkropolis
ISBN9788074700552
EAN9788074700552
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.05 Kg
Rozměr240 xx 280 mm
Vazbavázaná
Počet stran592

Bližší informace o knize "Jde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa"

Publikace poprvé souhrnně představuje obsáhlou grafickou tvorbu autora, jehož dílo tvoří důležitou kapitolu v dějinách českého grafického designu druhé poloviny 20. století. Jde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa, autor Toman Tylová Barbora (ed.).


Anotace knihy " Jde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa, autor Toman Tylová Barbora (ed.)"

Ve své tvorbě se Oldřich Hlavsa (1909–1995) soustředil především na typografické řešení knihy. Množstvím upravených titulů, jejichž počet se blíží dvěma tisícům, výrazně formoval pohled na stavbu, funkci a účel knihy. Je pokračovatelem české avantgardy, díla Karla Teigeho a Ladislava Sutnara, ale složky konstrukční a funkční dostávají v jeho typografické práci nový význam.
Do dějin grafického designu se nesmazatelně zapsal svými čtyřmi publikacemi o písmu, ilustraci a knize. V roce 1957 vyšla Typografická písma latinková, která dostala o tři roky později i anglickou mutaci A Bookof Type and Design, později následují tři svazky Typographie (1976, 1981 a 1986). Oldřich Hlavsa byl členem řady mezinárodních institucí a komisí pro užitou grafiku, aktivně se účastnil práce různých mezinárodních porot v oboru knižní kultury a typografie, vystavoval doma i v zahraničí. Kvalita jeho práce byla opakovaně ohodnocena mnoha domácími i mezinárodními oceněními (dlouhá léta se např. umisťoval na čelných místech v soutěži o nejkrásnější československou knihu a v roce 1991 mu byla udělena prestižní Gutenbergova cena města Lipska jako uznání za celoživotní vynikající práci v oboru knižního umění). Rozsáhlou monografii otevírají studie Barbory Toman Tylové, Jana Rouse a Ivy Knoblochové, navazující obrazová část uvádí zásadní mezníky Hlavsova průkopnického a umělecky jedinečného díla, které je v relativní úplnosti představeno v bibliografii Hlavsovy knižní a časopisecké tvorby.

Publikaci doplňuje výbor z Hlavsových teoretických statí, rozhovorů, ohlasů jeho díla a Hlavsovy korespondence s významnými českými i zahraničními osobnostmi grafického designu 20. století (L. Sutnar, A. Frutiger, H. Zapf). – Vydáno ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze za velkorysé podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a společností Fedrigoni a Typodesign..
Akropolis

Obsah knihy: Jde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa

Jde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa - examplesJde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa - examplesJde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa - examplesJde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa - examplesJde o to, aby o něco šlo. Typograf Oldřich Hlavsa - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení