Fenomén Zappa

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKniha Fenomén Zappa si klade za cíl prozkoumat a z různých perspektiv analyzovat specifický kulturní fenomén, který vznikl v Československu kolem osob…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 249 Kč - SLEVA
Cena s DPH
229
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAkropolis
ISBN978-80-7470-143-6
EAN9788074701436
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.43 Kg
Rozměr144x205 mm
Vazbavázaná
Počet stran282

Bližší informace o knize "Fenomén Zappa"

Kniha Fenomén Zappa si klade za cíl prozkoumat a z různých perspektiv analyzovat specifický kulturní fenomén, který vznikl v Československu kolem osobnosti a tvorby amerického hudebníka Franka Zappy. Fenomén Zappa, autor Papoušek, Vladimír – Skalický, David (eds.).


Anotace knihy " Fenomén Zappa, autor Papoušek, Vladimír – Skalický, David (eds.)"

Snaží se zachytit vznik tohoto fenoménu a mechanismy jeho fungování ve specifickém společensko-politickém kontextu socialistického Československa, ale také přinést nové informace o rezonanci Zappovy hudby u nás, o vzniku a působení českého fanklubu Franka Zappy či o Zappově návštěvách v Praze, a nabídnout tak nové pohledy na Zappovu tvorbu a její ohlasy. Kniha je členěna na dvě části: první nabízí akademické studie, které se Zappovi věnují z různých hledisek – z hlediska transformace jazyka kulturního fenoménu a jeho překladu, sémiotiky popkultury nebo z estetické perspektivy. Vedle těchto analýz stojí studie pokoušející se uchopit poetiku Franka Zappy po stránce muzikologické a včleňují autorovu tvorbu do dobových hudebních kontextů. Druhá část knihy využívá postupů orální historie a konstruuje Zappův obraz ve vzpomínkách jeho českých fanoušků a recipientů. Knihu doprovází bohatý obrazový materiál: dobové fotografie, dokumenty i kresby. – Vychází ve spolupráci s Filozofickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích..
Akropolis

Obsah knihy: Fenomén Zappa

Fenomén Zappa - examplesFenomén Zappa - examplesFenomén Zappa - examplesFenomén Zappa - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz