Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisSe jménem Zdeňka Wirtha je spojena celá jedna epocha českých dějin umění a památkové péče. Nejedná se přitom pouze o stránku odbornou – vědeckou, nýbr…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
260
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-86890-32-6
EAN9788086890326
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr290x230
Vazbabrožovaná
Počet stran304

Bližší informace o knize "Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby"

Se jménem Zdeňka Wirtha je spojena celá jedna epocha českých dějin umění a památkové péče. Nejedná se přitom pouze o stránku odbornou – vědeckou, nýbrž i o stránku organizační, včetně řízení systému památkové péče na centrální úrovni. Jeho osobnost byla bezpochyby v mnohém kontroverzní a názory např. na jeho působení jako předsedy poválečné Národní kulturní komise se značně rozcházejí. Sestavení sborníku předcházelo mezinárodní vědecké zasedání v roce 2008. Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby, autor Jiří Roháček – Kristina Uhlíková (edd.).


Anotace knihy " Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby, autor Jiří Roháček – Kristina Uhlíková (edd.)"

Mezi českými i zahraničními autory textů najdeme jak badatele zabývající se historií dějin umění (Alena Janatková, Pavel Šopák), památkové péče (Cathleen M. Giustino, Jana Synková, Petr Štoncner, Jiří Křížek, Kristina Uhlíková) či regionální kulturní historií (Hana Kábová), tak historiky umění různých oblastí zájmu – historiky barokní architektury (Jiří T. Kotalík), zahradní architektury (Sylva Dobalová, Ivan P. Muchka), moderní architektury (Rostislav Švácha, Vendula Hnídková) nebo industriální architektury (Vladislava Valchářová). Příspěvky jsou uspořádány tematicky, aby se čtenář po úvodní syntetizující stati postupně seznámil s hlavními oblastmi Wirthovy činnosti od prvního desetiletí 20. století, kdy publikoval svoji studii o barokní gotice, až do počátku 50. let, kdy připravoval jako předseda Národní kulturní komise instalaci Ratibořického zámku. Na závěr je zařazen text věnovaný Wirthově rozsáhlé pozůstalosti uložené dnes v Ústavu dějin umění AV ČR..
Artefactum

Listování v knize: Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby

Obsah knihy [pdf; 0,1 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz