Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě

Autor: Česky2016Artefactum

Tématem knihy je středověká architektura klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě. Klášterům tohoto ženského řádu dosud nebyla věnována ucelená monografie, přestože se ve středověkém období jednalo o důležitý fenomén – do poloviny 14. století vznikl na našem území relativně velký počet devíti konventů dominikánských jeptišek.

290 
včetně dph
do týdne

Doporučená cena 350 Kč - SLEVA

Název: Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě  ISBN: 80-902279-3-7  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086890821  Hmotnost: 0.57 kg  Vazba: flexi  Počet stran: 223  Rozměr: 175x245  Nakladatel: Artefactum
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě, Klára Mezihoráková

Kniha se soustředí na dosud existující architekturu řádu, kterou u nás dnes představují již jen dva komplexy – bývalý klášter sv. Kateřiny v Olomouci a bývalý klášter sv. Anny na Starém Městě v Praze. Těmto konventům náleží v rámci knihy podrobné kapitoly, v nichž je nastíněna jejich historie a stavební vývoj jejich budov, především obou kostelů, které se dochovaly jako poměrně celistvé gotické stavby a jsou tak významnými příklady středověké architektury mendikantek. Opomenuty ale nejsou ani zaniklé kláštery a důraz je kladen na zasazení celé skupiny českých a moravských konventů do kontextu středoevropského řádového stavitelství. Důležitou linii textu tvoří také problematika specifických stavebních úprav klášterních budov a kostelů dominikánských jeptišek, reflektujících požadavek přísné klausury řeholnic, a otázky ohledně funkcí jednotlivých prostor.

Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě