Slavné stavby Prahy 10

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisVíce jak dvousetstránková publikace je naším zasvěceným průvodcem mozaikou původních vesnic s jejich zaniklými tvrzemi, statky, mozaikou kostelů, kapl…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-16-2
EAN9788087073162
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.88 Kg
Rozměr170 × 224 mm
Vazbavázaná
Počet stran226

Bližší informace o knize "Slavné stavby Prahy 10"

Více jak dvousetstránková publikace je naším zasvěceným průvodcem mozaikou původních vesnic s jejich zaniklými tvrzemi, statky, mozaikou kostelů, kapliček a křížů, ztracených dnes mezi novou zástavbou, mozaikou vilových čtvrtí i průmyslových areálů, přírodních ploch, sadů, parků, sportovišť, stadionů. Slavné stavby Prahy 10, autor Petr Cincibuch, Petr Kratochvíl, Alexandra Křížová, Klára Mezihoráková, Vladimír Šlapeta, Ludmila Vachtová, Pavel Vlček a Petr Krejčí (ed.).


Anotace knihy " Slavné stavby Prahy 10, autor Petr Cincibuch, Petr Kratochvíl, Alexandra Křížová, Klára Mezihoráková, Vladimír Šlapeta, Ludmila Vachtová, Pavel Vlček a Petr Krejčí (ed.)"

A v této mozaice se jako krůpěje ranní rosy v pavučině třpytí slavné stavby Prahy 10. Architektonickým bohatstvím desáté pražské městské části je jak nejvýznamnější památka, Gočárův kostel sv. Václava na Čechově náměstí, tak dalších 61 představených staveb, vybraných z více jak stovky těch, které by si zasloužily být také uvedeny. Kniha je tak průvodcem po architektonických půvabech a skvostech Vršovic, Strašnic, Malešic, i částí Záběhlic, Zahradního Města, Michle, Vinohrad a Žižkova. Přibližuje také architektonickou přítomnost Prahy 10, která stojí za pozornost díky významným institucím, které si zde postavily svá nová, mnohdy architektonicky hodnotná sídla a další budovy.

Kniha má být průvodcem milým, příjemným, přinášejícím poutavé příběhy o architektech, stavebnících, společnosti a době, ve které za branami Prahy a později uvnitř města stavby vznikaly a rostly..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz