VZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách

Sleva 22%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisReprezentativní publikace poskytuje první odborné syntetické zpracování umělecké produkce na tomto území v období od počátku 17. století do druhé polo…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 790 Kč - SLEVA 22%
Cena s DPH
1 390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZapadočeská galerie v Plzni
ISBN978-80-86512-56-3
EAN9788086512563
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.30 Kg
Rozměr240 x 340 mm
Vazbavázaná
Počet stran364

Bližší informace o knize "VZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách"

Reprezentativní publikace poskytuje první odborné syntetické zpracování umělecké produkce na tomto území v období od počátku 17. století do druhé poloviny 18. století. VZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " VZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách, autor kolektiv autorů"

Poukazuje na specifičnost rozsáhlé umělecké produkce regionu, kdy vedle regionálních umělců jsou sledováni tvůrci jako Petr Brandl, Matyáš Bernard Braun či Jan Blažej Santini-Aichel a jejich odkaz, s nímž se vyrovnávali jak jejich lokální současníci, tak i nadcházející umělecká generace. Některá díla jsou zde prezentována zcela poprvé.

Kromě obsáhlých studií zaměřených na uměleckohistorickou reflexi regionu, barokní malířství, nástěnnou malbu, řezbářskou a sochařskou tvorbu, umělecké řemeslo a architekturu, doprovázených množstvím vyobrazení, jsou vybraná díla analyzována v samostatných heslech. Bohatě ilustrovaná velkoformátová publikace je výsledkem práce týmu historiků z předních institucí České republiky.
Kniha je vydána u příležitostí stejnojmenné výstavy v Masných krámech v Plzni..
Zapadočeská galerie v Plzni

Obsah knihy: VZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách

VZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examplesVZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examplesVZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examplesVZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examplesVZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examplesVZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examplesVZNEŠENOST & ZBOŽNOST. Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz