Více krásy. Skok vysoký Josefa Krásy

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisDvě knihy (Více Krásy a Skok vysoký Josefa Krásy), jež vycházejí společně, se věnují odkazu uměleckého historika a teoretika umění Josefa Krásy (1933–…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
520
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN9788088283362
EAN9788088283362
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.90 Kg
Rozměr290 x 230
Vazbavázaná
Počet stran420

Bližší informace o knize "Více krásy. Skok vysoký Josefa Krásy"

Dvě knihy (Více Krásy a Skok vysoký Josefa Krásy), jež vycházejí společně, se věnují odkazu uměleckého historika a teoretika umění Josefa Krásy (1933–1985), jedné z vůdčích osobností oboru v 60.–80. letech 20. století. Více krásy. Skok vysoký Josefa Krásy, autor Chlíbec Jan - Benešovská Klára - Johanidesová Tereza - eds..


Anotace knihy " Více krásy. Skok vysoký Josefa Krásy, autor Chlíbec Jan - Benešovská Klára - Johanidesová Tereza - eds."

Více Krásy
Jan Chlíbec - Klára Benešovská (edd.)
Kniha Více Krásy navazuje na akce z roku 2015, který byl vyhlášen v Ústavu dějin umění AV ČR "Rokem Josefa Krásy": na výstavu "30 let bez Krásy" a na sympozium "Více Krásy". Témata, na něž výstava upozornila, a příspěvky přednesené či ohlášené na sympoziu, se staly základem pro texty v tomto netradičním svazku, ilustrovaném bohatě archivními fotografiemi a Krásovými vlastními kresbami z jeho cestovních deníků. Texty v knize jsou seskupeny do tří samostatných bloků: Krása známý i neznámý - Krása ve vzpomínkách a dokumentech - Krása "znovu objevovaný" v současné medievistice. Autory textů jsou: Klára Benešovská, Beket Bukovinská, Lenka Bydžovská, Jan Dienstbier, Ivo Hlobil, Jan Chlíbec, Kateřina Kubínová, Lenka Panušková, Jaroslav Pešina, Pavel Spunar, Milada Studničková, Rostislav Švácha, Zuzana Všetečková, Petr Wittlich.

Skok vysoký Josefa Krásy
Tereza Johanidesová (ed. )
Kniha Skok vysoký, komplementární ke knize Více Krásy, s úvodem Krásův kánon od Petra Wittlicha, je věnována Krásovým textům teoretickým a historiografickým, které vybrala, uspořádala a edičně připravila Tereza Johanidesová. Texty jsou rozděleny do dvou oddílů: Doslovy pro nakladatelství Odeon a Nepublikované texty z pozůstalosti. Jejich zhodnocení v souvislostech jak Krásova odborného díla tak historie oboru dějin umění se ujala editorka v závěrečné stati, nazvané příznačně Krása mezi klasiky. Název knihy, který spolu s úvodní fotografií připomíná skvělou atletickou kondici mladého Josefa Krásy, je současně metaforou vysoké úrovně jeho vědeckého díla a lidských vlastností..
Artefactum

Obsah knihy: Více krásy. Skok vysoký Josefa Krásy

Více krásy. Skok vysoký Josefa Krásy - examplesVíce krásy. Skok vysoký Josefa Krásy - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz