Umění a tradice

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisVe vztahu k tradici, k právě končícím či dávno minulým obdobím a jejich uměleckým postupům a konvencím, se definuje fakticky každý nastupující uměleck…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
160
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978–80–86890–97-5
EAN9788086890975
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr110x166
Vazbabrožovaná
Počet stran159

Bližší informace o knize "Umění a tradice"

Ve vztahu k tradici, k právě končícím či dávno minulým obdobím a jejich uměleckým postupům a konvencím, se definuje fakticky každý nastupující umělecký proud. Tradice v původním slova smyslu představuje to, co je předávané a přejímané. Umění a tradice, autor Pavla Machalíková - Tomáš Winter (eds.).


Anotace knihy " Umění a tradice, autor Pavla Machalíková - Tomáš Winter (eds.)"

Je to korpus zvyklostí, konvencí a obyčejů. Velmi úzce souvisí s představou kánonu neboli určité normy a toho, co je dané a přijímané ve smyslu odsouhlaseného a prověřeného souboru pravidel. Kniha ilustruje pomocí konkrétních příkladů z oblasti výtvarného umění, architektury, filmu, literatury a dramatu, jakým způsobem se vztah k tradici, zahrnující její přijímání i odmítání, proměňoval v moderní době.
Autoři: Tomáš Winter, Pavla Machalíková, Tomáš Koblížek, Pavla Cenková, Lucie Vrbánková, Lenka Rychtářová, Eva Štědrová, Aleš Pospíšil, Zuzana Duchková, Markéta Peringerová, Vendula Hnídková, Lenka Hachlincová, Klára Soukupová.
Artefactum

Obsah knihy: Umění a tradice

Umění a tradice - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz