Poslední obrazy

Sleva 51%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisSledujeme-li dílo určitého autora, nutně dospějeme v rámci jeho pozdní tvorby k posledním obrazům, nebo dokonce přímo k jednomu konkrétnímu po­sledním…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena195 Kč - SLEVA 51%
Cena s DPH
95
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN9788074850646
EAN9788074850646
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr145 × 205 mm
Vazbavázaná
Počet stran144

Bližší informace o knize "Poslední obrazy"

Sledujeme-li dílo určitého autora, nutně dospějeme v rámci jeho pozdní tvorby k posledním obrazům, nebo dokonce přímo k jednomu konkrétnímu po­slednímu obrazu. Máme zažité termíny jako raná tvorba, která zahrnuje počátky a období hledání, po ní následuje doba zrání, jež spěje ke zralé tvorbě, gradující ve tvorbě vrcholné.. Poslední obrazy, autor Lucie Šiklová.


Anotace knihy " Poslední obrazy, autor Lucie Šiklová"

Nakonec přicházejí poslední obrazy – ty mohou být vyústěním předcházející tvorby, často se od ní však odlišují, a jsou tak nějakým způsobem výjimečné. Ne zřídka se proto stává, že nemají, pokud jsou takto problematické, v rámci autorova díla plnohodnotné postavení. Neexistuje jeden standardní poslední obraz, ale různé poslední obrazy, tak, jak jsou různé umělecké osobnosti a jejich životní osudy. Vedle exkurzu představujícího ikonická exempla posledních obrazů ze světových dějin umění se v jednotlivých rozborech kniha zaměřuje na české malíře tvořící především ve 20. století: Josef Šíma, Kamil Linhart, Jan Zrzavý, Adriena Šimotová, Karel Šlenger, Arnošt Paderlík, Bohumír Komínek a Tomáš Vosolsobě..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz