Ivo Kořán/ Texty

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisVýběr předložených textů Ivo Kořána byl veden snahou zachytit šíři jeho celoživotního badatelského zájmu. Ivo Kořán zůstává prvním českým uměleckým hi…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
540
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-88283-28-7
EAN9788088283287
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr290 x 230
Vazbavázaná
Počet stran571

Bližší informace o knize "Ivo Kořán/ Texty"

Výběr předložených textů Ivo Kořána byl veden snahou zachytit šíři jeho celoživotního badatelského zájmu. Ivo Kořán zůstává prvním českým uměleckým historikem, který od konce 50. let 20. století systematicky propojoval středověké umění s barokní kulturou a dokázal prostřednictvím písemných i hmotných barokních pramenů nahlížet památky středověké. Ivo Kořán/ Texty, autor Jakub Hauser a Eva Janáčová (eds.).


Anotace knihy " Ivo Kořán/ Texty, autor Jakub Hauser a Eva Janáčová (eds.)"

. I to je jeho podstatný odkaz oboru. Některé Kořánovy interpretace, formulace a názory se setkávaly a stále setkávají s nesouhlasem jeho vrstevníků či příkrou kritikou generace, která nastoupila na pole dějin umění v 90. letech. K nové diskusi nad „zasutými“ či „odsunutými“ tématy jsme chtěli přispět předloženým výborem statí, který dává příležitost nové generaci uměleckých historiků témata otevřít z perspektivy současného bádání. Vědecká poctivost, erudice a zároveň nadšení, obdiv i pokora přístupu k jednotlivým zkoumaným dílům jsou základní pilíře Kořánových statí..
Artefactum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz