In puncto religionis

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisKonfesní dimenze předbělohorské kultury Čech a Moravy. Vydání 1., česky, anglická resumé
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978–80–86890–57–9
EAN9788086890579
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr230x180
Vazbabrožovaná
Počet stran264

Bližší informace o knize "In puncto religionis"

Konfesní dimenze předbělohorské kultury Čech a Moravy. Vydání 1., česky, anglická resumé In puncto religionis, autor Michal Šroněk – Kateřina Horníčková (edd.).


Anotace knihy " In puncto religionis, autor Michal Šroněk – Kateřina Horníčková (edd.)"

Sborník studií o předreformační a reformační kultuře Čech a Moravy se zabývá problémem konfesní kultury pozdně středověkých a raně novověkých Čech a Moravy. Představuje problém konfesní tvorby na jednotlivých hloubkových analytických studiích jednotlivých děl či jejich skupin. Značná část prací se věnuje výtvarným dílům, ale kniha obsahuje též přesah do liturgické hudby i architektury. Pozitivním přínosem je, že sborník se věnuje produkci různých konfesních směrů, které staví vedle sebe a usnadňuje tak čtenářovi komparační pohled na zkoumané téma. Sborník je členěn do tří tematických sekcí, zabývajícími se (1) obecnými aspekty studia reformační kultury v českých zemích, (2) analýzami jednotlivých fenoménů či oblastí reformační tvorby a (3) problémem tolerance a intolerance, tak jak se promítají do konkrétních uměleckých děl.
Autoři textů: Milena Bartlová, Ondřej Jakubec, Martin Horyna, Jan Hrdina, Milada Homolková, Jitka Vlčková, Petr Voit, Jan Royt, Blanka Kubíková, Kateřina Horníčková, Martina Šárovcová, Michal Šroněk, Petr Hrachovec, Petr Hlaváček..
Artefactum

Listování v knize: In puncto religionis

Obsah knihy [pdf; 0,3 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz