Edice nedokončeného soupisu uměleckých památek politického okresu pardubicko-holicko-přeloučského

Autor
InformaceČesky, 2007
PopisDosud nepublikovaný rukopis je inventářem uměleckých a historických památek v bývalém pardubicko-holicko-přeloučském okrese. Dokument je uložen ve fon…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN80-86890-10-4
EAN9788086890104
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr160x235
Vazbaměkká vazba
Počet stran238

Bližší informace o knize "Edice nedokončeného soupisu uměleckých památek politického okresu pardubicko-holicko-přeloučského"

Dosud nepublikovaný rukopis je inventářem uměleckých a historických památek v bývalém pardubicko-holicko-přeloučském okrese. Dokument je uložen ve fondu Archeologické komise Oddělení dokumentace Ústavu dějin umění AV ČR. Edice nedokončeného soupisu uměleckých památek politického okresu pardubicko-holicko-přeloučského, autor Václav Karel Vendl, Jana Marešová (ed.).


Anotace knihy " Edice nedokončeného soupisu uměleckých památek politického okresu pardubicko-holicko-přeloučského, autor Václav Karel Vendl, Jana Marešová (ed.)"

Edice je doplněna fotografiemi a plány, které vznikaly zároveň se soupisem. Úvodní studie se věnuje vzniku Archeologické komise jako nové sekce Akademie věd se stručnou charakteristikou její rozsáhlé činnosti, dále genezi svazku od jeho zadání v roce 1898 až po jeho odeslání Zdenku Wirthovi v roce 1930 a vyhodnocuje autorův přístup k tématu a postavení svazku v rámci dosud existující soupisové řady..
Artefactum

Listování v knize: Edice nedokončeného soupisu uměleckých památek politického okresu pardubicko-holicko-přeloučského

Obsah knihy [pdf; 0,2 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz