Der Herrscher auf dem Sakralbild zur Zeit der Gegenreformation und des Barock

Sleva 17%
Autor
InformaceNěmecky, 2009
PopisZobrazování panovníka na potridentském sakrálním obrazu představuje zvláštní, dosud souvisle neprozkoumaný fenomén umění raného novověku. Autor předkl…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Běžná cena350 Kč - SLEVA 17%
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-86890-23-4
EAN9788086890234
JazykNěmecky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr110x166
Vazbabrožovaná
Počet stran448

Bližší informace o knize "Der Herrscher auf dem Sakralbild zur Zeit der Gegenreformation und des Barock"

Zobrazování panovníka na potridentském sakrálním obrazu představuje zvláštní, dosud souvisle neprozkoumaný fenomén umění raného novověku. Autor předkládané knihy jej klade do vztahu se soudobou, nebývale vystupňovanou panovnickou aktivitou na poli církevního patronátu a s potřebou panovníka po dostatečně viditelné osobní reprezentaci v sakrálním prostoru. Der Herrscher auf dem Sakralbild zur Zeit der Gegenreformation und des Barock, autor Štěpán Vácha.


Anotace knihy " Der Herrscher auf dem Sakralbild zur Zeit der Gegenreformation und des Barock, autor Štěpán Vácha"

Hlavní pozornost – se zřetelem na české prostředí a na problematiku Pietas austriaca – obrací k císaři Ferdinandovi II., jehož duchovní formace, osobní zbožnost a náboženská politika se výrazně projevily v jeho ikonografii a veřejném obrazu. Zvlášť patrné je to na dvou uměleckých dílech – nástěnné malbě v katedrále sv. Víta (1631) a hlavním oltářním obrazu v kostele Panny Marie Vítězné (1641) v Praze. Důkladně je pojednána jejich ikonografie, vylíčeny okolnosti vzniku na pozadí soudobých stavebních dějin obou chrámů. Závěrečná interpretace se opírá o podrobný výzkum významné náboženské slavnosti v Praze, kterou byla každoroční připomínka vítězství katolíků nad protestanty v bitvě na Bílé hoře. Kniha obsahuje též dosud nepublikované prameny, které mají vztah nejenom k tématu, nýbrž přinášejí i nové poznatky obecně k církevním dějinám Čech..
Artefactum

Listování v knize: Der Herrscher auf dem Sakralbild zur Zeit der Gegenreformation und des Barock

Obsah knihy [pdf; 0,3 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz