Buquoyský Rožmberk

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisVizuální kultura šlechtického sídla v období romantického historismu. Vydání 1., česky, anglicky, anglická resumé,
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
240
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-86890-48-7
EAN9788086890487
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr230x180
Vazbabrožovaná
Počet stran143

Bližší informace o knize "Buquoyský Rožmberk"

Vizuální kultura šlechtického sídla v období romantického historismu. Vydání 1., česky, anglicky, anglická resumé, Buquoyský Rožmberk, autor Jan Ivanega – Petr Šámal – Petra Trnková.


Anotace knihy " Buquoyský Rožmberk, autor Jan Ivanega – Petr Šámal – Petra Trnková"

Kniha Buquoyský Rožmberk je věnována významné etapě novodobé stavební historie hradu Rožmberk i životu a uměleckému mecenátu tehdejších majitelů panství v čele s Jiřím Janem Jindřichem Buquoyem (1814–1882). Na základě průzkumu písemných a nedávno nalezených obrazových pramenů přibližuje nejdůležitější okolnosti vzniku tzv. hradního muzea v polovině 19. století, které mělo být nejen oslavou historie rodu Longueval de Buquoy, ale také mělo prezentovat rozsáhlou sbírku artefaktů a starožitností široké veřejnosti. Nedílnou součástí velmi komplexní ideové koncepce stavebníka Jiřího Jana Jindřicha byly jak architektonické úpravy hradního areálu a jeho okolí, shromažďování mobiliáře a tvorba výzdoby, tak i průběžná obrazová dokumentace. Na těchto pracích se vedle místních tvůrců podíleli také autoři působící jinde, především v rakouské metropoli. Cílem knihy není podat vyčerpávající popis tohoto velmi rušného stavebního a uměleckého dění na Rožmberku v období čtyřicátých až šedesátých let 19. století, ale spíše upozornit na celou řadu pozoruhodných skutečností, jež dále prohlubují a mnohdy i posunují dosavadní představu o rožmberském hradu. Ten dnes můžeme vidět do značné míry v podobě, v níž jej měli možnost poznat i první návštěvníci v padesátých letech 19. století.
Kniha je součástí realizovaného projektu Obnova buquoyské kulturní krajiny: záchrana movitého kulturního dědictví jako báze pro obnovu paměti místa a kulturní identity..
Artefactum

Listování v knize: Buquoyský Rožmberk

Obsah knihy [pdf; 0,2 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz