Slavné stavby Theodora Petříka

Sleva 23%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisV publikaci Vás budeme provázet životem a dílem Theodora Petříka,tohoto významného českého architekta XX. století, kterého jste takto zblízka neměli d…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena129 Kč - SLEVA 23%
Cena s DPH
99
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN80-87073-73-5
EAN9788087073735
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr200 x 210 mm
Vazbavázaná
Počet stran96

Bližší informace o knize "Slavné stavby Theodora Petříka"

V publikaci Vás budeme provázet životem a dílem Theodora Petříka,tohoto významného českého architekta XX. století, kterého jste takto zblízka neměli dosud možnost poznat. Jeho účasti na významných architektonických soutěžích – vzpomeňme jen úspěšnou účast v soutěži na dostavbu Staroměstské radnice v Praze nebo Českého národního divadla v Brně. Slavné stavby Theodora Petříka, autor Zubík Martin.


Anotace knihy " Slavné stavby Theodora Petříka, autor Zubík Martin"

Řadou občanských staveb, mezi jinými záložnou v Táboře, vily v Táboře i v Praze, školu v Kuklenách, sokolovnu v Přibyslavi až po Dům U kamenného stolu na pražském Karlově náměstí. Nebo také rozhlednami Hýlačka v Táboře a dvojnicí Rozárkou v Žamberku. Ale snad hlavně venkovskými a zemědělskými stavbami jež mají osobitou a výraznou estetiku. Právě v zemědělském stavitelství byl profesor Petřík zakladatelem typologie zemědělského stavitelství, pedagogem, teoretikem a zároveň praktikujících architektem. Dodnes můžete spatřit nejen v knize, ale i v terénu některé stavby z komplexu školních statků v Uhříněvsi a Netlukách, velkostatků v Horkách nad Jizerou, Hrůšově u Horek, Chotětově nebo Voděradech na ůsteckoorlicku a dalších v Čechách i na Slovensku. Jeho život ukončila předčasná smrt v tragické době německé okupace. Vydrancovaný archiv a předčasná smrt překazila záměr profesora Theodora Petříka shrnout své celoživotní zkušenosti do odborného spisu, takže se zachovaly pouze jednotlivé statě otištěné v odborných časopisech. Díky autorovi Martinu Zubíkovi, spolupracující rodině Petříkových a mnoha dalším se z publikace dozvíme alespoň část z bohatého života a tvorby významného architekta..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz