Slavné stavby Prahy 5

Autor
InformaceČesky, 2005
PopisJako by krok za krokem, tak, jak to časová přímka, táhnoucí se dějinami, naznačuje, vyrůstá v publikaci Slavné stavby Prahy 5 postupně, jedna za druho…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-903661-3-9
EAN9788090366139
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.88 Kg
Rozměr170 × 224 mm
Vazbavázaná
Počet stran226

Bližší informace o knize "Slavné stavby Prahy 5"

Jako by krok za krokem, tak, jak to časová přímka, táhnoucí se dějinami, naznačuje, vyrůstá v publikaci Slavné stavby Prahy 5 postupně, jedna za druhou, padesát čtyři staveb, které k páté pražské městské části neodmyslitelně patří, přičemž první objekt – kostel sv. Vavřince v Jinonicích (Butovicích) pochází asi z 11. století a poslední – ústředí ČSOB v Radlicích nese vročení dokonce už budoucí, léta 2006 až 2007. Slavné stavby Prahy 5, autor Přemysl Veverka, Ivan Matějka, Zdeněk Lukeš, Pavel Vlček a Ebel..


Anotace knihy " Slavné stavby Prahy 5, autor Přemysl Veverka, Ivan Matějka, Zdeněk Lukeš, Pavel Vlček a Ebel."

Před čtenářem defilují stavby církevní, světské, průmyslové, administrativní, společenské, nájemní domy, vily, nechybí například Petržílkovská malostranská vodárna, Švandovo divadlo, zámeček baronky Ringhofferové, mosty přes Vltavu, barrandovský „pahorek snů“, nyní už propojený novou tramvajovou linkou, a samozřejmě ani dílo francouzského architekta Jeana Nouvela vytvořené na křižovatce Anděl.

Kniha má být průvodcem milým, příjemným, přinášejícím poutavé příběhy o architektech, stavebnících, společnosti a době, ve které za branami Prahy a později uvnitř města stavby vznikaly a rostly..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz