Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách

Autor: Česky2016Foibos

Tato publikace mladé historičky umění Josefíny Frýbové představuje tvorbu dvou knížecích architektů a je připomínkou 200 let od narození třeboňského rodáka Damase Deworezkého (* 1816) a 100 let od úmrtí rodáka z moravských Napajedel, architekta a spisovatele Jana Sedláčka († 1916).

170 
včetně dph
skladem
Název: Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách  ISBN: 9788087073926  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087073926  Hmotnost: 0.28 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 64  Rozměr: 149x210 mm  Nakladatel: Foibos
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách, Josefína Frýbová

Má podtitul Průvodce stavbami knížecích architektů a chtěla by prostřednictvím jejich staveb provést čtenáře po jižních Čechách a demonstrovat jedinečnost „schwarzenberského stavebního slohu“. V knížecí architektonické kanceláři, jejímiž významnými představiteli byli oba tito architekti a stavitelé, vznikalo mnoho projektů, od hospodářských staveb, sýpek, stodol, hájoven, ale i pivovarů, lihovarů nebo škol, po farní kostely či panská sídla. Provede na téměř 70 stránkách této útlé publikace zámeckými stavbami, zejména zámkem na Hluboké, mnohými kostely, schwarzenberskou hrobkou v Domaníně u Třeboně i hospodářskými stavbami, jimž vévodí Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou. Čtenář zde najde mnohé nové a zajímavé informace a obrazový doprovod. A také dost možná nové typy na architoulky po jedinečných jižních Čechách.

Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách