Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách

Sleva 16%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisTato publikace mladé historičky umění Josefíny Frýbové představuje tvorbu dvou knížecích architektů a je připomínkou 200 let od narození třeboňského r…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena129 Kč - SLEVA 16%
Cena s DPH
109
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN9788087073926
EAN9788087073926
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.28 Kg
Rozměr149x210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran64

Bližší informace o knize "Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách"

Tato publikace mladé historičky umění Josefíny Frýbové představuje tvorbu dvou knížecích architektů a je připomínkou 200 let od narození třeboňského rodáka Damase Deworezkého (* 1816) a 100 let od úmrtí rodáka z moravských Napajedel, architekta a spisovatele Jana Sedláčka († 1916). Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách, autor Josefína Frýbová.


Anotace knihy " Slavné stavby Damase Deworezkého a Jana Sedláčka v jižních Čechách, autor Josefína Frýbová"

Má podtitul Průvodce stavbami knížecích architektů a chtěla by prostřednictvím jejich staveb provést čtenáře po jižních Čechách a demonstrovat jedinečnost „schwarzenberského stavebního slohu“. V knížecí architektonické kanceláři, jejímiž významnými představiteli byli oba tito architekti a stavitelé, vznikalo mnoho projektů, od hospodářských staveb, sýpek, stodol, hájoven, ale i pivovarů, lihovarů nebo škol, po farní kostely či panská sídla. Provede na téměř 70 stránkách této útlé publikace zámeckými stavbami, zejména zámkem na Hluboké, mnohými kostely, schwarzenberskou hrobkou v Domaníně u Třeboně i hospodářskými stavbami, jimž vévodí Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou. Čtenář zde najde mnohé nové a zajímavé informace a obrazový doprovod. A také dost možná nové typy na architoulky po jedinečných jižních Čechách..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz