Slavné stavby Českých Budějovic

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisJako další z edice Slavné stavby vydává nakladatelství FOIBOS BOOKS knihu o architektuře Jihočeského města České Budějovice. Publikace představí 75 st…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 449 Kč - SLEVA
Cena s DPH
369
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-84-1
EAN9788087073841
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.88 Kg
Rozměr170 × 224 mm
Vazbavázaná
Počet stran336

Bližší informace o knize "Slavné stavby Českých Budějovic"

Jako další z edice Slavné stavby vydává nakladatelství FOIBOS BOOKS knihu o architektuře Jihočeského města České Budějovice. Publikace představí 75 staveb. Slavné stavby Českých Budějovic, autor Martin Augustin, Eva Erbanová, Roman Lavička, Jan Müller, Milan Šilhan a Daniel Kovář (ed.).
Anotace knihy " Slavné stavby Českých Budějovic, autor Martin Augustin, Eva Erbanová, Roman Lavička, Jan Müller, Milan Šilhan a Daniel Kovář (ed.)"

Autoři se snažili, aby zde byla zhruba rovnoměrně zastoupena jednotlivá období vývoje architektury, a zároveň se pokusili o určitou žánrovou pestrost. Byly vybrány stavby veřejné stejně jako soukromé, vrcholná díla i představitelé dobového architektonického průměru, ale i stavby průmyslové, dopravní, vodohospodářské a technické památky vůbec. Sešel se kolektiv šesti autorů, z nichž každý má svůj vymezený tematický „rajón“ a také trochu odlišný pohled na dějiny architektury a architekturu jako takovou. Na území Českých Budějovic se nachází značné množství historicky a památkově hodnotných budov, z nichž ovšem jen nepatrná část má statut kulturní památky, a je tedy (alespoň teoreticky) chráněna státem. Z objektů vybraných pro publikaci jsou za kulturní památku prohlášeny zhruba dvě třetiny. Vzájemnou diskusí a tříbením názorů dospěl autorský kolektiv k vyváženému představení toho nejzajímavějšího, co České Budějovice nabízejí po stránce stavební kultury.
Texty jsou doplněny krásnými fotografiemi současného stavu historického centra a na konci je opět zařazena mapka s jednotlivě vyznačenými stavbami..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz