Slavné pošty Čech, Moravy a Slezska

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisKniha Slavné pošty Čech, Moravy a Slezska ukrývá pozoruhodnou historii poštovnictví v českých zemích a 85 příkladů poštovních budov z celé České repub…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 399 Kč - SLEVA
Cena s DPH
359
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-52-0
EAN9788087073520
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.58 Kg
Rozměr240 × 260 mm
Vazbavázaná
Počet stran288

Bližší informace o knize "Slavné pošty Čech, Moravy a Slezska"

Kniha Slavné pošty Čech, Moravy a Slezska ukrývá pozoruhodnou historii poštovnictví v českých zemích a 85 příkladů poštovních budov z celé České republiky od 16. století do současnosti. Slavné pošty Čech, Moravy a Slezska, autor Petr Urlich (ed.).


Anotace knihy " Slavné pošty Čech, Moravy a Slezska, autor Petr Urlich (ed.)"

Vzhledem k širokému autorskému týmu, který zahrnuje jak historiky z Poštovního muzea, tak historiky architektury, je kniha spojením zajímavých historických faktů o vývoji organizace poštovní správy a poštovních služeben a odborného pojednání o architektonické podobě pošt, která se vyvíjela od jednoduchých poštovních stanic až po okázalé městské paláce.
Výběr objektů začíná "Starou poštou" v Nespekách ze 16. století a končí poštovnou na Sněžce z roku 2007. I když jsou poštovní budovy mnohdy opomíjenou oblastí architektury, překvapí celá řada jmen významných architektů, kteří se na těchto stavbách podíleli, jako například Otakar Novotný, Oldřich Liska, Ernst Wiesner, Ladislav Machoň, Bohuslav Fuchs či Jaroslav Rössler. Jako obvykle i nyní končí kniha průvodcem po slavných poštách v podobě map všech krajů ČR..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz