Rothmayer, Janák, Fragner

Sleva 14%
Autor
InformaceČesky, 2017
PopisPrůvodce po architektuře na Pražském hradě 30. až 60. léta XX. století. Publikace tematicky a časově navazuje na publikaci Jože Plečnik. Průvodce po s…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena150 Kč - SLEVA 14%
Cena s DPH
129
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN9788088258001
EAN9788088258001
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr148 × 210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran72

Bližší informace o knize "Rothmayer, Janák, Fragner"

Průvodce po architektuře na Pražském hradě 30. až 60. léta XX. století. Publikace tematicky a časově navazuje na publikaci Jože Plečnik. Průvodce po stavbách v České republice, kterou vydal Foibos ve spolupráci se Správou Pražského hradu v roce 2012. Rothmayer, Janák, Fragner, autor Miroslav Kindl, Ondřej Zatloukal, Pavel Zatloukal (ed.).


Anotace knihy " Rothmayer, Janák, Fragner, autor Miroslav Kindl, Ondřej Zatloukal, Pavel Zatloukal (ed.)"

Autoři Zdeněk Lukeš a fotograf Jan Gloc zde představují dílo významných českých architektů na Pražském hradě. Otto Rothmayer, žák a spolupracovník slavného Slovince Jože Plečnika rozvíjel jeho nadčasové návrhy v areálu nejvýznamnější české památky. O jeho rovněž mimořádném hradním díle se už tolik neví. Méně je však také známo dílo Pavla Janáka na Hradě, i to, že byl autorem významných rekonstrukcí v éře prezidenta Edvarda Beneše i jeho dvou následníků na prahu padesátých let. Janákovým pokračovatelem byl další významný český projektant Jaroslav Fragner, jehož hradní práce se kryjí s obdobím jistého politického uvolnění v šedesátých letech. Tato publikace tedy alespoň stručně představuje formou architektonického průvodce tyto osobnosti a jejich realizace. V závěru ještě připomíná několik dalších projektantů, kteří se v tomto období – tedy od třicátých do šedesátých let – podíleli na úpravách, jež probíhaly v areálu Pražského hradu, případně v letní rezidenci prezidentů v Lánech nebo oboře Hvězda v Praze-Liboci, ta tehdy byla rovněž spravována Hradem. Knížka s bohatou obrazovou dokumentací navazuje na komorní výstavu na toto téma v prostoru pod nedávno obnovenou Plečnikovou vyhlídkou v zahradě Na Valech, pořádanou rovněž v době významných výročí narození, resp. úmrtí jmenovaných architektů.období roku 2017..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz