Prostor v architektuře a brněnská škola dějin umění

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisKam sahají kořeny zájmu architektů a teoretiků o prostor v architektuře a jakou proměnu prodělal v průběhu 20. století? Kolektivní monografie Prostor …
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 345 Kč - SLEVA
Cena s DPH
311
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN9788074851650
EAN9788074851650
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr161 × 200
Vazbabrožovaná
Počet stran168

Bližší informace o knize "Prostor v architektuře a brněnská škola dějin umění"

Kam sahají kořeny zájmu architektů a teoretiků o prostor v architektuře a jakou proměnu prodělal v průběhu 20. století? Kolektivní monografie Prostor v architektuře a brněnská škola dějin umění představuje pětici textů českých historiků umění, prezentujících rozdílné metodické přístupy výzkumu tohoto tématu v současné teorii architektury. Prostor v architektuře a brněnská škola dějin umění, autor Jan Galeta, Petra Lexová, Lenka Vrlíková.


Anotace knihy " Prostor v architektuře a brněnská škola dějin umění, autor Jan Galeta, Petra Lexová, Lenka Vrlíková"

Publikace si všímá pojetí prostoru v dílech vybraných světových architektů – Leopolda Bauera, Ludwiga Miese van der Rohe, Alvara Aalta nebo Ricka Joye. Zároveň reflektuje způsob, jakým byl prostor v architektuře zkoumán v rámci dějin umění a architektury od konce 19. století do současnosti. Zvláštní pozornost je pak věnována výuce architektonického prostoru na brněnském Semináři dějin umění, jehož tradice představovaná teoretickými pracemi profesorů Václava Richtera a Zdeňka Kudělky pokračuje v současnosti v seminářích profesora Jiřího Kroupy..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz